Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Smokeman přiveze do Valašských Klobouk vzdělávací show o topení

date_range 11.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Topná sezóna je na spadnutí, proto neuškodí připomenout si několik rad, jak správně topit a také jak naopak rozhodně netopit. Že se dá problematika pojmout i zábavnou formou, se ve Valašských Kloboukách všichni přesvědčíme v úterý 13. září, kdy přivítáme popularizátora lepšího topení, akademického pracovníka Jiřího Horáka alias Smokemana. Na Masarykově náměstí bude mít dopolední program pro školou povinnou mládež a odpoledne od 14 do 16 hodin bude svá doporučení věnovat veřejnosti. Pro děti bude mít připravené pokusy, soutěže a funkční modely. Show je pro všechny návštěvníky zdarma.

 

„Téma správného topení se netýká jen samotných provozovatelů kotlů na pevná paliva, ale kvůli znečišťování ovzduší, které dýcháme, je zásadní pro každého z nás. Považujeme proto za důležité, abychom mezi veřejností popularizovali zodpovědný přístup k topení a šířili osvětu o tom, co kotle vypouštějí do okolí. Díky vzdělávací show, kterou tu budeme hostit, se nám jistě podaří zaujmout jak mladší publikum, tak širokou veřejnost. Přijďte se dozvědět řadu důležitých informací,“ pozval Karel Ptáček, místostarosta města.

Jiří Horák alias Smokeman

 

Jak topit efektivně

 

V odpoledním bloku budou pracovníci výzkumného centra Technické univerzity Ostrava diskutovat s veřejností a odpovídat na dotazy občanů. Zájemci se mimo jiné dozví, co nejvíce ovlivní kouř z jejich komína, jak mají topit efektivně, aby ušetřili, nebo jak postupovat, aby sousedy neobtěžovali kouřem.

 

Projekt „Smokeman zasahuje“ navštěvuje různá města a obce po celé České republice. Ve Valašských Kloboukách se program koná díky záštitě Zlínského kraje. Osvětová akce je jednou z aktivit, které město realizuje v rámci plnění opatření Programu zlepšování kvality ovzduší.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA