Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sníh zasypal Jižní Valašsko a Vsetínsko

date_range 30.Led, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Poslední lednový pátek (30.1.) zasáhlo Jižní Valašsko a část Vsetínska vytrvalé sněžení. Sněhové jazyky a ledovku hlásili řidiči už od rána například na silnici u Štítné nad Vláří. Už před polednem přišly první problémy v dopravě. Kolem jedenácté hodiny spadlo těžké nákladní auto zadními koly do příkopu ve Velkých Karlovicích u hotelu Horal. S přibývajícím sněhem na silnicích začaly hlavní i některé vedlejší silnice blokovat uvízlé kamiony.

„Odstavit svá vozidla museli řidiči u hraničního přechodu Střelná a nákladní auta zůstala stát i ve směru od Slavičína na Petrůvku u odbočky na Nevšovou," informoval po poledni zlínský policejní mluvčí Petr Jaroš.

 Kolona stojících nákladních a osobních aut v Horní Lidči    foto redakce    další fotky (4)

Hodně složitý byl odpoledne také průjezd obcí Horní Lideč. Ve směru na Valašské Příkazy nemohlo několik aut zdolat stoupání od hasičské zbrojnice na kopec Vávrovec. Kvůli tomu se vytvořila několikakilometrová kolona sahající až do Lidečka. Dopravu řídili policisté kyvadlově a zdržení bylo zhruba na půl hodiny. Před šestnáctou hodinou už ale byla Horní Lideč volně průjezdná.

„Přijel jsem teď z Ostravska. Sníh se na silnicích držel až od Bystřičky. Dál už nepojedu, raději se rychle vrátím," postěžoval si odpoledne na parkovišti ve Vsetíně řidič bílé dodávky.

V podvečer zablokovala provoz nehoda několika aut silnici 481 u Velkých Karlovic. Srazila se tu dvě osobní auta, nákladní auto a autobus. Ledovku v podvečer hlásili řidiči u obce Jasenná a také v úseku mezi Lidečkem a Lužnou.

Kolizním situacím nebyl konec ani večer. Před dvacátou hodinou uvízlo mezi Štítnou nad Vláří a Slavičínem u obce Jestřabí těžké nákladní auto. Jeden jízdní pruh zůstal neprůjezdný. 

Velké problémy hlásili během celého pátku řidiči ze sousedního Slovenska. Kvůli nesjízdnosti silnic byly pro kamiony až do odvolání uzavřeny hraniční přechody ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Více Valašský deník

-red-

Video zaslal Martin Matin 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA