Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

SOU bude přes léto zateplovat a měnit okna

date_range 26.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky připravuje na letní měsíce letošního roku jednu z největších investičních akcí ve své historii. Díky úspěšné žádosti u Operačního programu Životní prostředí mu bude ministerstvem životního prostředí poskytnuta dotace 13,2 milionů korun na výměnu oken a zateplení všech sedmi školních budov. Opatření k úspoře energie budou stát přibližně 18,9 milionů, na dofinancování se bude částkou 4,6 milionu podílet Zlínský kraj, 770 tisíc půjde ze státního rozpočtu a 270 tisíc vyčlení investiční fond SOU. 

„V poslední výzvě Operačního programu Životní prostředí uspělo celkem šestnáct středních škol ze Zlínského kraje, mezi něž bylo na dotacích rozděleno téměř 260 milionů. Přitom naše střední odborné učiliště bylo pravděpodobně jediné, které připravovalo kompletně nový projekt, ostatní školy jen dopracovávaly a aktualizovaly předchozí neúspěšné žádosti," sdělil ředitel SOU Přemysl Jaroš. „Jsme moc rádi, že se s podporou Zlínského kraje uskuteční rekonstrukce všech objektů v našem areálu, protože dojde jak ke sjednocení jejich energetické náročnosti, tak i ke zlepšení podmínek pro práci a vzdělávání. Střední odborné učiliště bude moderní školou nejen z pohledu nabídky vzdělávacích programů, ale také svým obnoveným prostředím," doplnil.

 

SOU Val.Klobouky

 

SOU Valašské Klobouky tvoří sedm funkčních budov, mezi nimi škola s tělocvičnou, administrativní budova, domov mládeže a internát, hala pro odborný výcvik, autodílna, budova STK a zámečnická dílna. O obrovském rozsahu připravované rekonstrukce mluví také čísla ploch, u nichž dojde ke stavebnímu zásahu. Bude zatepleno 4837 m² obvodového zdiva a 3875 m² stropních konstrukcí a vyměněno 1214 m² okenních výplní. „Budovy školy nevyhovovaly z hlediska nákladů na vytápění, zdvojená dřevěná okna v některých třídách promrzala a bylo potřeba neustále přitápět. Realizací stavebních opatření by mělo dojít ke čtyřicetiprocentní úspoře energií, což pro nás bude znamenat ušetření asi 400 tisíc korun ročně," konkretizoval předpokládané výsledky rekonstrukce ředitel Přemysl Jaroš.

U všech oken, nyní převážně trojdílných, dojde ke změně na dvoukřídlové a z architektonického hlediska budou sjednoceny i další prvky. Například vstupní dveře budou odpovídat požadavkům pro pohyb hendikepovaných osob. Výměna oken přispěje ke zvýšení komfortu ve třídách a jejich odhlučnění od hlavní silnice, v některých učebnách s obzvláště výrazným dopadem okolního dopravního ruchu dojde i k zaslepení vybraných otvorů.

Realizace stavebních zásahů je plánována na období od července do září. V tuto dobu ovšem bude na učilišti probíhat ještě jeden velký investiční projekt: „Dojde k rekonstrukci všech sociálních zařízení v domově mládeže. Na tuto akci jsme v našem investičním fondu našli 1,6 milionu korun. Věříme, že se obě náročné opravy podaří dobře skloubit a vše bude se začátkem nového školního roku hotové," dokončil Přemysl Jaroš.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA