Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

SOU Valašské Klobouky ve Španělsku s programem Erasmus+

date_range 12.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Žáci v Barceloně. Foto: SOU Valašské Klobouky

V rámci projektu 2022-1-CZ01-KA122-VET-000074742 Erasmus + mělo SOU Valašské Klobouky možnost vyslat 15 žáků maturitních a učebních oborů do Barcelony.

 

Žáci oboru Opravář zemědělských strojů pracovali pod odborným dohledem v místních autoservisech, žáci oboru Kuchař-číšník vykonávali odbornou praxi za plného provozu v restauracích, další z žáků oboru Zedník svoji aktivitu zaměřil na opravu střechy v nábytkářské firmě.

 

Žáci z maturitních oborů Veřejnosprávní činnost a Podnikání své školní znalosti uplatnili zejména při administrativních činnostech v mezinárodních hostelech v Barceloně. Stáž, která trvala tři týdny, přispěla zejména k upevnění pracovních dovedností a návyků, ale také především k obohacení a rozšíření komunikačních jazykových dovedností v anglickém jazyce.

 

Španělská gastronomie odlišná od té naší

 

Barcelona, která se pro žáky na tento čas stala jejich druhým domovem, umožnila všem vyzkoušet reálné zapojení do pracovního procesu. Opraváři si vyzkoušeli opravy novějších vozů, diagnostiku a práci se specializovanými nástroji. Vzhledem k tomu, že je španělská gastronomie odlišná od té naší, byla pro žáky oboru Kuchař- číšník práce výzvou k dalšímu rozvoji jejich kuchařského umu. Pod dohledem zdejších šéfkuchařů se učili tradičním pokrmům jako je tapas, paella, churros a také i to, jak pracovat pod plným náporem turistů, kteří navštěvují s oblibou místní bary a restaurace.

 

Žáci v Barceloně. Foto: SOU Valašské Klobouky

 

Koncepce sítě hostelů “ One“ sází na přátelskou mezinárodní atmosféru, kdy se nejedná pouze o ubytování turistů z celého světa, ale i na to společné seznamovací bezplatné snídaně-večeře. Dále jsou hostům nabízeny denní/ večerní aktivity typu – prohlídka památek s průvodcem, společenské hry a párty. Naši žáci oboru Veřejnoprávní činnost a Podnikání si mohli všechny tyto aktivity vyzkoušet a seznámit se, se zcela novým konceptem ubytování.

 

Žáci si užívali také volnočasových aktivit v Barceloně

 

Žáci během stáže nejenom pracovali, ale mohli prožívat každý den různé a zajímavé volnočasové aktivity, které nádherná Barcelona nabízí. Na písčité pláži u moře pravidelně hrávali volejbal, v neděli se účastnili mše v chrámu Sagrada Família, navštívili mnoho zajímavých míst, mezi které patří architektonické skvosty Antonia Gaudího- Park Güel, Casa Batlló, Casa Mila. Mezi další navštívená místa patří starobylá gotická čtvrť Barri Gotic, Aquarium, Picassovo muzeum a výstup na nejvyšší kopec TIBIDADO.

 

Odborná stáž byla uzavřena PW prezentací všech žáků spolu se španělskou agenturou „bamos“, kde účastníci prezentovali a zhodnotili v anglickém jazyce celou stáž, poté pak ještě stihli celodenní výlet do benediktinského kláštera Montserrat, které je významným poutním místem Katalánska.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA