Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Součástí kumštování je i soutěž řezbářů

date_range 27.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V rámci 15. Valašského kumštování proběhne i 3. ročník soutěže Sochy do města. V předchozích dvou letech byly návštěvníky a odbornou porotou vybrány dvě nejlepší sochy soutěžících řezbářů a trvale umístěny na náměstí ve Valašských Kloboukách.

V letošním roce soutěž doznala několika změn. Tou nejvýznamnější je, že soutěžní sochy nebudou vybrány dvě, kdy v předchozích letech jednu vybrali návštěvníci a jednu odborná porota, ale pouze ta, která vyjde z hlasování návštěvníků. Řezbáři budou pracovat na sochách podle tématu Valašská písnička. Soutěžní hlasování bude probíhat od pátečního rána do sobotního večera, uzavírka hlasování je v 18:00 hodin. Hlasy budou následně za přítomnosti řezbářů pořadateli přepočítány a výsledky s předáním cen budou vyhlášeny v 18:30 hod. na hlavním pódiu. Odměněni budou tři řezbáři s nejvyšším počtem hlasů, vítěz obdrží finanční prémii 20 tisíc korun. Vítězná socha bude vykoupena do majetku města.

foto archív pořadatelů

Hlasovací lístky naleznete v informačním stánku na dolním náměstí. Při vyplňování hlasovacích lístků je nutné uvést celé jméno, adresu a taktéž číslo soutěžní sochy, které bude viditelně umístěno na stole pracujících řezbářů. Po vyhlášení proběhne slosování hlasovacích lístků, kdy 3 hlasující návštěvníci budou odměněni věcnými cenami, které do soutěže daruje město Valašské Klobouky. Nedostatečně vyplněné hlasovací lísky budou ze soutěže vyřazeny.

Samotné soutěžní sochy si je možné kdykoliv prohlédnout během trvání Valašského kumštování. Představení soutěžících řezbářů a jejich soch také proběhne v pátek od 19:00 hodin na hlavním pódiu před vystoupením folklórního souboru Družba.

Josef Bělaška

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA