Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Soutěže ke Dni Země mají sedm kategorií

date_range 03.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky vyhlašuje nový ročník soutěží ke Dni Země. Připraveno je hned několik kategorií podle věku účastníků, od dětí z mateřské školy až po středoškoláky a veřejnost. Soutěže jsou opět inspirované přírodou i její ochranou a vybízejí k různým technikám výtvarného tvoření. Na vítěze čekají hodnotné odměny. Uzávěrka pro doručení soutěžních příspěvků je 30. dubna 2015.

„Rádi bychom pozvali k účasti všechny děti, žáky a studenty v našich školách. Věříme, že soutěžní zadání v nich probudí nejen zájem o přírodu a její ochranu, ale i nadšení pro spolupráci a tu správnou tvůrčí atmosféru. Na školní třídy čeká kreativní týmový úkol, který mohou plnit společnými silami, žáci základní umělecké školy pak mohou vytvořit svá originální dílka každý sám za sebe," pověděla k soutěžím starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Obzvláště se těšíme i na zapojení občanů, pro něž vyhlašujeme fotografickou soutěž," poznamenala.

Den Země   foto MěÚ Val.Klobouky

Děti z mateřské školy dostanou za úkol namalovat na formát A1 zvířata žijící v ZOO, třídní kolektivy na prvním stupni základní školy pak ztvární zvířata žijící ve volné přírodě. Malí výtvarníci mohou ke své práci použít pastelky, libovolné barvy a různé přírodní materiály. „Žáci na druhém stupni si budou moci zahrát na filmové štáby. Jejich úkolem bude natočit krátké video ve formě reklamy, která by měla podpořit třídění odpadů v našem městě," pověděla Martina Poláchová, referentka odboru životního prostředí.

Děti z dětského domova a žáci základní a praktické školy se mohou zapojit tvorbou zvířátka z odpadových a přírodních materiálů. Žáci základní umělecké školy budou zase navrhovat a vyrábět hrneček, který by měl sloužit jako odměna pro třídící občany.

Pro studenty gymnázia a středního odborného učiliště je vyhlášena soutěž o nejlepší návrh stolního kalendáře. Soutěžící mohou použít libovolnou výtvarnou techniku i grafické zpracování, musí ovšem dodržet doporučení ohledně obsahu. Kalendář by totiž měl podávat informace o třídění odpadů a systému odpadového hospodářství v našem městě.

„Pro širokou veřejnost je pak určena fotografická soutěž na téma Voda kolem nás. Soutěžící ji mohou zachytit v jakýchkoli podobách, skupenstvích a náladách, záleží čistě na jejich kreativitě a nápadu," představila zadání Martina Poláchová. Každý autor se může zúčastnit s jednou fotografií o formátu A4.

Lenka Zvonková

  Kategorie Děti z MŠ – soutěžní zadání [PDF, 255 kB]
  Kategorie Žáci 1. stupně ZŠ – soutěžní zadání [PDF, 255 kB]
  Kategorie Žáci 2. stupně ZŠ – soutěžní zadání [PDF, 258 kB]
  Kategorie Děti z DD, ZŠ a PrŠ – soutěžní zadání [PDF, 333 kB]
  Kategorie Žáci ze ZUŠ – soutěžní zadání [PDF, 245 kB]
  Kategorie Studenti G a SOU – soutěžní zadání [PDF, 276 kB]
  Kategorie Veřejnost – soutěžní zadání [PDF, 410 kB]

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA