Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Soutěžila o večeri. Z úspor na účtu jí zbylo 143 korun

date_range 24.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Krajští kriminalisté evidují další podvod na sociální síti. Čtyřiašedesátiletá žena v domnění, že komunikuje prostřednictvím sociální sítě se svou známou ze zaměstnání a soutěží s ní o večeři, odeslala kopii své platební karty a následně potvrdila několik bankovních transakcí, přičemž přišla o veškeré své úspory, celkem o 272 tisíc korun.

 

Kriminalisté přijali trestní oznámení od podvedené ženy koncem minulého týdne. „Neznámý pachatel využil profil její kamarádky na sociální síti, za kterou se vydával a poslal ženě zprávu s žádostí o její telefonní číslo. Následovala informace, aby se spolu přihlásily do soutěže o večeři. Žena souhlasila a začala „soutěžit“. Netušila, že jde o její úspory. V rámci soutěže měla zaslat oboustrannou kopii platební karty a zadat číslo svého bankovního účtu. Žena učinila vše dle instrukcí a následně také potvrdila několik plateb ve svém mobilním telefonu,“ popsala mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

Když se přihlásila do svého bankovnictví, zjistila, že zůstatek na jejích účtech činí 143 korun. Pachatel jí vybral peníze z běžného i spořicího účtu.

 

Za podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA