Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Soutěžní přehlídka dětských souborů

date_range 29.Bře, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V neděli 26. března se v KD Klobučan ve Valašských Kloboukách uskutečnila soutěžní přehlídka dětských folklórních souborů, pod záštitou DDM Valašské Klobouky ve spolupráci se souborem Klobučan.

Ve dvou blocích vystoupily soubory středního a jižního Valašska a Luhačovického zálesí. Přehlídka probíhá jednou za dva roky. Díky tomu mohou rodiče, děti a umělečtí vedoucí sledovat vývoj vlastních souborů a folklórního dění v regionu. Porota sestavená z odborníků hodnotila především celkový dojem s ohledem na nápaditost, regionální „čistotu" výrazu, krojové vybavení, choreografii, estetický a přirozený projev tanečníků a tanečnic, zpěvnost a hudební doprovod.

 Národopisný soubor Valášek z Horní Lidče uspěl v soutěžní přehlídce            foto: Martina Juřicová
fotogalerie

Mezi jinými se představil také národopisný soubor Valášek z Horní Lidče, a to hned ve dvou skupinách, v doprovodu CM Lidčan. První skupina, kterou tvoří malí Valášci již od čtyř let, nacvičila pásmo s názvem „Za humnama". „Bylo to jejich první soutěžní vystoupení a myslím, že byli šikovní, vidím v nich velký potenciál. Byla to pro ně dobrá zkušenost, jsou malincí, potřebují se otrkat," komentuje jejich umělecká vedoucí Vlaďka Bistrá.

Prostřední skupina již zkušenějších tanečníků od devíti let předvedla pásmo „Od obilí po chleba" a zajistila si jím postup na regionální soutěž, která proběhne 29. dubna v Rožnově pod Radhoštěm. „Z postupu jsme nadšení. Dětem se vystoupení povedlo, není k němu co dodat. Ani porota neměla co vytknout," netajila Vlaďka Bistrá.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA