Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Spadané listí lze využít i ke kompostu

date_range 05.Lis, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Podzimní období je pro zahrádkáře a další pěstitele náročné na venkovní práce, sklizeň úrody a posléze na úklid spadaného listí. Řada občanů v těchto dnech přikračuje k likvidaci listí a dalších rostlinných zbytků pálením, což ale není vhodné vzhledem k následnému zamoření ovzduší dýmem a poletujícími nečistotami. Odbor životního prostředí proto doporučuje využít některé z příhodnějších forem odstranění bioodpadu.

Komunitní kompostárna v Brumovské ulici   foto MĚÚ Valašské Klobouky

„Prosíme občany o ohleduplnost ke svému okolí a žádáme je, aby nepálili bioodpad ze svých zahrad. Listí a jiné rostlinné zbytky mohou zdarma vyvézt do komunitní kompostárny, na sběrný dvůr či do kontejnerů na bioodpad na stanovištích ve městě. Pokud mají doma kompostér, mohou zelený odpad ze zahrad zužitkovat tímto způsobem a v budoucnu vzniklou surovinu použít například k obohacení vlastních záhonů," obrátil se na občany vedoucí odboru životního prostředí Josef Slánský.

Komunitní kompostárna v Brumovské ulici je občanům k dispozici od pondělí do pátku v době od 7 do 14 hodin. V sobotu je pak bioodpad připraven odebrat sběrný dvůr na ulici Luční, a sice od 9 do 17 hodin.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA