Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Špatně uhašená ohniště mohla způsobit požár

date_range 17.Kvě, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V úterý 16. května dvanáct minut po dvanácté hodině přijal operační důstojník krajských hasičů ve Zlíně oznámení od policistů o doutnajícím ohništi po pálení klestí poblíž turistického rozcestníku Krkostěna u státní hranice se Slovenskem v k.ú. obce Halenkov.

Na místo hlášené události vyjeli dobrovolní hasiči z Halenkova s terénním automobilem zn. Mitsubishi a čtyřkolkou. Díky této technice se hasiči dostali až na označené místo, kde už čekala hlídka policistů na koních. Rychlým průzkumem hasiči zjistili, že na ploše po lesní těžbě není jedno, ale více špatně uhašených ohnišť po pálení dřevního odpadu. K jejich uhašení hasiči nasadili vysokotlaký proud z terénního vozidla Mitsubishi.

Díky terénní technice se hasiči dostali až na označené místo                foto: JSDHO Halenkov

„Vezená zásoba vody ale k důkladnému uhašení a prolití všech ohnišť nestačila, proto si velitel jednotky povolal ještě i cisternový automobil Tatra 815. Ten se ale ve velmi špatně přístupném a těžkém terénu až na požářiště nedostal a zůstal ve vzdálenosti asi 700 metrů. Hasiči tak k němu museli s terénním vozidlem pro vodu dojíždět," popsal tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

K zásobě vody z cisternového vozu museli hasiči dojíždět                foto: JSDHO Halenkov

„V 13:50 hodin ohlásil velitel jednotky likvidaci události a nasazená technika se začala vracet na svou zbrojnici do Halenkova. Ještě před odjezdem bylo místo zásahu předáno majitelce společnosti jejíž zaměstnanci na pozemku pálení prováděli," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA