Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sportovci z Janové na valné hromadě hodnotili činnost

date_range 06.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Valná hromada TJ Tatran Janová. Foto: Radomír Dolanský

Po roce se na valné hromadě opět sešli členové TJ Tatran Janová, aby zhodnotili svoji činnost za rok 2023 a vytyčili si hlavní úkoly pro rok 2024.

 

Valnou hromadu zahájila předsedkyně TJ Tatran Janová Taťána Hradová, tentokrát i ve funkci předsedající. Přivítala přítomné členy nejpočetnější složky v obci a samozřejmě i hosty. Především starostu obce Janová Jaroslava Tomance, za SDH Janová Víta Kopeckého a za Myslivecký spolek Janová – Ústí Jana Machalce. Hned v úvodu požádala všechny přítomné o uctění památky členů a sportovců, kteří již nejsou mezi námi. Byl to Věroslav Polášek, který v minulosti působil v oddílu kopané jako hráč, později trenér, celoživotně fanoušek janovského fotbalu a Lukáš Mlčoušek, hráč fotbalového mužstva, který všechny opustil v pouhých 25 letech.

 

Nejdůležitější zprávu o činnosti TJ Tatran Janová přednesla sama předsedkyně Hradová. První a pro Janovou bohužel takřka každoroční nepříjemnou akcí byl v roce 2023 boj s krtkem na ploše hřiště. Přestože se zkoušejí různé metody, jako například zaplynování a následné rozhrabání, vše působí jen dočasně. A podzimně jarní počasí, které trvá takřka celou zimu sportovcům ani trochu nenahrává. Z toho důvodu hřiště ještě i v době konání valné hromady vypadalo jako území s nebývalou sopečnou činností, kdy je na hřišti zeleně a kopečků hlíny asi tak půl na půl. Proto bude i letos vyhlášena akce Krtkobraní – veselý název s neveselou příčinou.

 

Mnohem příjemnější akce uspořádali sportovci v letních měsících. První byla oslava kácení máje spojená s dětským dnem a druhou každoroční Memoriál Antonína Soukupa. Memoriál se v roce 2023 poprvé uskutečnil v naprosto novém módu, kdy se akce zúčastnilo 8 týmů, které se utkaly v minikopané. U drtivé většiny členů TJ se takové řešení setkalo s velmi příznivým ohlasem a je velmi pravděpodobné, že takto budou probíhat i další ročníky. Samozřejmě, že, jak se říká, první vlaštovka jaro nedělá, a bude ještě trvat, než sportovci přesvědčí domácí fanoušky o stoupající atraktivitě dříve již skomírající soutěže.

 

Valná hromada TJ Tatran Janová. Foto: Radomír Dolanský

 

Pro řadu firem a organizací sportovci připravují areál k jejich oslavám, velmi často zabezpečují také obsluhu akce. Stejné požadavky na TJ Tatran Janová má řada firem již také na rok 2024. Samozřejmě se chystá i Memoriál Antonína Soukupa 2024 a v tomto roce budou sportovci pořádat i tradiční vodění barana, tedy hodové oslavy. Na podzim, dle sdělení předsedkyně Taťány Hradové, mají sportovci v plánu akci pro občany, kterou však zatím nechtěla blíže specifikovat.

 

Jedním z nejdůležitějších úkolů a doslova historickou změnou byl převod majetku TJ Tatran Janová do vlastnictví obce. Důvodem byly stále se zvyšující náklady na údržbu a provoz areálu, ale tím nejdůležitějším je možnost obce získávat na zvelebování areálu dotační tituly. Podobně jsou převedeny majetky sportovců i v řadě okolních obcí a zkušenosti jsou velmi dobré. Převod byl odsouhlasen valnou hromadou v roce 2022 a koncem roku 2023 došlo k převodu majetku na základě darovací smlouvy a následném podpisu nájemní smlouvy mezi obcí Janová a TJ Tatran Janová.

 

Nemocnost nebo pracovní povinnosti donutila volit v některých případech náhradní řešení. Proto zprávu o činnosti kopané za rok 2023 přednesl místo Ivo Hrtáně v zastoupení místopředseda TJ Bronislav Soukup. V sezóně 2022/23 Janová obsadila poslední místo s pouhými dvěma body a skóre 16:71, což byl dle Iva Hrtáně docela tragický výsledek. Bylo to období, kdy byla problematická celková morálka mužstva, přístup jednotlivých hráčů, trenér…

 

Během letní přestávky se však fotbalovému mužstvu podařilo získat šest nových hráčů a především kvalitního brankáře. Ivo Hrtáň vzpomněl i Memoriál Antonína Soukupa, který měl u týmů svoji změnou herního systému velmi kladnou odezvu u zúčastněných mužstev.

Valná hromada TJ Tatran Janová. Foto: Radomír Dolanský

Do sezóny 2023/24 vstoupila janovská kopaná s takřka novým týmem, což bylo ihned znát na herním projevu. V tabulce se TJ Tatran Janová posunula sice „jen“ o jedno místo se sedmi body a skóre 14:22 po první polovině soutěže, což je ale oproti minulé sezóně podstatná změna k lepšímu. Musíme počítat s tím, že sehrání mužstva nějakou dobu potrvá, takže nelze hned očekávat vzestup například do středu tabulky. V zimní přestávce klub získal také nového trenéra Romana Fuksu, který v mužstvu působil v minulosti jako hráč. Ve zprávě Ivo Hrtáně přednesené Bronislavem Soukupem se zmiňuje rovněž o spolupráci obce a fotbalového klubu stran kvality herní plochy, aby byl její stav uveden do takového stavu, který by neohrožoval zdraví fotbalistů. V závěru své zprávy Ivo Hrtáň poděkoval všem, kteří se snaží o to, aby fotbal v obci nezanikl.

 

Podobně jako zprávu Ivo Hrtáně přečetl v zastoupení Lubomíra Čably místopředseda Soukup i zprávu o činnosti starých pánů. Zprávu o rekreačních sportech krátce přednesla Taťána Hradová. Jedná se především o volejbal, country tance a tradičně již řadu let o nejaktivnější skupinu janovské turisty. Zprávu Zdenky Chudějové jako obvykle bohatou na řádově desítky akcí, v zastoupení přečetl Pavel Hromada. Smutným oznámením v závěru výčtu akcí pro všechny podporovatele turistů bylo prohlášení Zdenky Chudějové, že po patnácti letech i s manželem Stanislavem končí s aktivní činností v čele turistů.

 

Po probrání všech technických bodů, které konání valné hromady vyžaduje, následovala diskuse. Zde poděkovali za pozvání hosté, kdy někteří potvrdili z vlastních zkušeností, že vidí u TJ Tatran Janová akční vzestup a popřáli jim, aby v tomto směru pokračovali a především fotbal pozvedli opět na úroveň, kdy jejich zápasy začnou zase navštěvovat ve větším množství místní diváci, což bude nezpochybnitelným důkazem úspěchu. Poté předsedkyně TJ Tatran Janová Taťána Hradová ukončila oficiální část valné hromady a všechny pozvala na slavnostní oběd.

 

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA