Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sportovní hry vyhráli Only Victory

date_range 31.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Odpoledne pro soutěžní družstva, svět zábavy pro děti a perfektní závěr s vystoupením dětské kapely připravili sportovci z TJ Tatran Janová ve spolupráci s volnočasovým centrem Alcedo Vsetín.

Již hodinu po poledni začal hlavní bod celého odpoledne, 1. ročník Letních janovských sportovních her. Sportovci mají za sebou několik úspěšných ročníků zimních her, které se konají v období vánočních svátků. Ovšem boje pod širým nebem nabízejí mnohem širší prostor pro vymýšlení netradičních disciplín. A těch se urodila celá řada. Na průběh akce se můžete podívat ve fotogalerii, kterou naleznete v odkaze pod fotografií v článku.

 Hod kládou na janovských sportovních hrách              Foto: Radomír Dolanský              Fotogalerie

Snad velmi nepříjemné africké vedro nebo řada lákavých akcí v regionu zredukovala avizovanou veleúčast jedenácti přihlášených družstev na pouhá družstva čtyři. Ovšem to ani v nejmenším neubralo přítomným chuť do soutěžení. Spíše naopak. Možnost dosáhnout na jednu z medailí byla tak blízko, že všechny hnala vpřed na plný plyn. A tak se družstva Only Victory, SDH mládež Janová, Džejmsovci a MIX mohla pustit do bojů.

Soutěžící čekalo přes deset disciplín, z nichž některé byly opravdu velmi zvláštní. Například víčková štafeta, která soutěžící vracela do doby, kdy ještě měli předci úchopový palec i na nohou. Bramborová štafeta by na vesnici zase až tak zvláštností nebyla, kdyby ovšem každý člen družstva nesbíral brambory po jednom kuse. Hod kládou vyžadoval svaly a například u družstva Only Victory se délka družstevního hodu tak tak vlezla do vyhrazeného sektoru. Vědomostní soutěž se ptala soutěžících, jak se nazývají různé části Janové. Na první pohled by se mohlo zdát, že zde budou mít výhodu družstva poskládaná z místních. Ale tak jednoduché to nebylo.

Téměř do poloviny závodu se držela bodově pospolu družstva Only Victory a SDH mládež Janová. Družstvo SDH tvořili členové mladších hasičů, kteří se pustili do nerovného boje se skupinou sportem protřelých borců a borkyně. Jak už to bývá, méně zkušeným patřily velké sympatie, ale v některých disciplínách opravdu chyběla zkušenost. Ovšem o to zajímavější byl boj pro diváky.

Aby se během celého odpoledne mohly ve sportovním areálu TJ Tatran Janová zabavit i děti, o to se postarala výprava ze vsetínského Alceda. Přivezli snad tu nejvděčnější hračku pro skotačení, nafukovací opici. S pomocí „alceďáků" si mohly děti vyrobit třeba krásnou tašku s obtisky. A celé odpoledne v příjemném stínu budovy tělocvičny předváděly slečny z Alceda perfektní kreace se svými korálkovými švihadly. Tyto kratochvíle opravdu stály za zhlédnutí. Účast Alceda dokonale vyšperkovala celé odpoledne.

Mezitím bylo dobojováno a 1. ročník Letních janovských sportovních her znal své vítěze. Třetí místo po urputných bojích získalo družstvo SDH mládež Janová. Jejich výkony, pokud se budou poctivě připravovat stejně jako na hasičské sporty, je v budoucnu předurčují do bojů o zlato. Druhé místo obsadilo družstvo s názvem MIX, z nějž vzešel taktéž nejmladší a nejstarší účastník sportovních her – otec a syn Trlicovi. No, a první místo získali ti, kteří si zlato pojistili již v názvu družstva Only Victory (Jedině vítězství).

Ovšem naprosto excelentní tečku za příjemným (do slova příjemný se samozřejmě nezapočítávalo vedro pro střední Evropu naprosto nevhodné) odpolednem předvedla dětská hudební skupina z Alceda. Na otázky, jak se ono úžasné rockové uskupení jmenuje, každý jen krčil rameny a tvrdil, že jsou bez názvu. Teprve sami mladí hudebníci prozradili, že nejsou bez názvu, ale jmenují se Bez názvu. A jak hráli? Mnozí dospělí stáli s otevřenými ústy, jejich noví dětští fanoušci ječeli nadšením a dospělci hulákali: „Bravo, perfektní," a mezi sebou nadšeně pokyvovali hlavami a vše hodnotili větou: „To jsou fakt borci a borkyně."

Poslední kousek si skupina Bez názvu dala se svým ředitelem Alceda, který se nyní změnil v Pavla „Žluvu" Bartoně a předznamenal tak pokračování perfektně rozjetého večera. Ano, o následující zábavu se postaral hvězdný rockový tým valašského regionu – Waťák.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA