Běh jarním ránem v Popově: Beníček obhájil prvenství

date_range 03.Dub, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Stupně vítězů muži. Foto: Radek Holík

Překvapení se nekonalo. Třetí ročník Běhu jarním ránem v Popově vyhrál největší favorit Matěj Beníček (KESBUK).

Malenovický vytrvalec zaběhl na Valašsku v 10 kilometrů dlouhém závodu rozloženém do 5 rovinatých okruhů, čas 35:22. Druhé místo vybojoval Petr Jeřábek z Velké Bíteše. Ten byl v cíli o 5 minut a 4 sekundy pomalejší. Bronzovou pozici vybojoval Stanislav Rak (STG Brumov-Bylnice, 42:41). Radek Milička (Slawex runners) skončil v čase 43:14 čtvrtý, pátý byl veterán Roman Baláž (Baláž Extréme Team Frenštát pod Radhoštěm, 43:24).

MATĚJ BENÍČEK SI ZE ZÁVODU UDĚLAL TEMPOVÝ TRÉNINK

Beníček v Popově obhájil prvenství z loňského roku. V letošním ročníku závodu pokořil mužský traťový rekord.

,,Na Valašsko jsem si zajel zazávodit místo tempového tréninku. Měl jsem volnou neděli, tak jsem toho využil. Navíc mě do Popova vždycky láká skutečnost, že tamní organizátoři závod pořádají ,,srdcem“, vysvětloval účast na startu vytrvalec z Malenovic.

Od začátku se mu na trati dařilo.

,,Plánované tempo jsem držel až téměř do cíle. V krásném počasí se mi běželo skvěle. Na asfaltové trati mě nepotkala žádná krize,“ pochvaloval si Matěj Beníček.

Běh jarním ránem v Popově. Foto: Radek Holík. Celá fotogalerie ZDE

PO TRIUMFU SPĚCHAL DO PRÁCE

Triumf si však v Popově dlouho neužíval.

,,Po závodě jsem si dal dobrý guláš a po vyhlášení výsledků jsem spěchal domů. Odpoledne jsem totiž šel do práce,“ prozradil vítěz letošního Běhu jarním ránem.

Reprezentant otrokovického týmu KESBUK nevynechá ani červencový Běh letním ránem.

,,Hlavně proto, že tento závod bude zařazený do seriálu Běhy Zlín a sejde se v něm kvalitnější konkurence,“ těší se na léto na Valašsku 28letý Beníček.

JARMILA HASTÍKOVÁ SE O ZÁVODU DOZVĚDĚLA NÁHODOU

V závodu žen zvítězila v ženském traťovém rekordu Jarmila Hastíková z Napajedel, jež zlatou příčku vybojovala za čas 40:43. Stříbrnou pozici obsadila v čase 46:01 Helena Chromeková ze Slavičína (Slawex runners), bronz brala za čas 47:21 její týmová kolegyně Jana Otavová, Luisa Linda Radecká (SKP Zlín, 50:04) doběhla do cíle čtvrtá, pátá skončila vsetínská vytrvalkyně Monika Bětáková (51:33).

Jarmila Hastíková se o seriálu Běhů ránem na Valašsku dozvěděla náhodou v loňském roce.

Stupně vítězů ženy. Foto: Radek Holík. Celá fotogalerie ZDE

,,Poprvé jsme se přihlásila na loňský prosincový Běh Štědrým ránem. Bohužel mi kolem Vánoc onemocněla dcera, tak jsem se nakonec tohoto závodu nezúčastnila. Letošní Běh jarním ránem už jsem si však v žádném případě nechtěla nechat ujít. A to i přesto, že jsem den před závodem v sobotu běžela pětku v silném větru a kopcích ve Velkých Pavlovicích, která je součástí Moravsko-slovenského Běžeckého poháru,“ uvedla Hastíková.

Nedělní posun času na letní jí nedělal žádné problémy. Před startem se i s manželem Kamilem v klidu rozcvičili a rozběhali.

,,Na závod i nové soupeřky jsem se těšila. Úplně neznámá byla pro mě trať,“ přiznala vytrvalkyně z Napajedel.

Závod se jí velmi líbil.

,,Byl úžasný. Trať mi sedla. Běželo se mi skvěle, což jsem po sobotě nečekala. Také čas v cíli kolem 40 minut mě potěšil,“ pochvalovala si Jarmila Hastíková.

Běžkyně z Napajedel byla nadšená i s organizace prvního letošního Běhu ránem v Popově.

,,Pořadatelé zaslouží pochvalu za zázemí, které nám připravili i za milou atmosféru kolem závodu. Proto se zúčastním i dalších letošních Běhů ránem na Valašsku,“ plánuje Hastíková.

V NAPAJEDLECH JI ČEKAL OBĚD OD BABIČKY

Domů pak odjížděla s velmi dobrou náladou.

,,V Napajedlech mě čekaly naše děti 12letá dcera Laura a 4letý syn Šimon a také výborný oběd u babičky Věry, kde jsem si pochutnala na kuřecím vývary a uzené krkovici s bramborem,“ užívala si celou neděli Jarmila Hastíková.

Ta ovšem dlouho neodpočívala. Tento týden už se připravuje na sobotní další desetikilometrový závod Velká Morava v Mikulčicích.

V POPOVĚ SI V IDEÁLNÍM POČASÍ ZAZÁVODILO 37 BĚŽCŮ A BĚŽKYŇ

Nedělního Běhu ránem v Popově se zúčastnilo 27 mužů a 10 žen. Desetikilometrová trať v úzkých popovských uličkách byla rozložená do pěti dvoukilometrových okruhů se spoustou zatáček. Závod doprovázelo skvělé běžecké počasí. Bylo zataženo, teplota se pohybovala kolem 10 stupňů.

DALŠÍM ZÁVODEM BUDE V ČERVENCI BĚH LETNÍM RÁNEM

Běh jarním ránem byl prvním podnikem z letošního čtyřdílného seriálu Běhů ránem v Popově. Druhým závodem bude v neděli 23. července Běh letním ránem, v neděli 24. září se uskuteční Běh podzimním ránem a v neděli 24. prosince si vytrvalci na Valašku zazávodí v Běhu Štědrým ránem.