Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Štvrtecký získal v Oberhofu první body

date_range 11.Led, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Biatlonista Jakub Štvrtecký z Velkých Karlovic

Jakub Štvrtecký vybojoval v Oberhofu první body v letošním ročníku Světového poháru biatlonistů.

 

V Německu měl ale nejprve smůlu, když v pátečním sprintu ho od bodového zisku dělilo pouhých šest desetin sekundy. Biatlonista z Velkých Karlovic v závodu ve sprintu obsadil jednačtyřicáté místo. Čtyřicátý skončil Andrejs Rastorgujevs z Lotyšska. Štvrtecký ale podal solidní výkon. Na trati se v konkurenci 104 soupeřů prezentoval sedmnáctým běžeckým časem. V střelbě vleže ale minul poslední terč.

 

 ,,Tato chyba mě hodně mrzí,“ přiznal biatlonista z Valašska.

 

Jednu minelu si připsal i při střelbě vstoje. Při stojce navíc ztratil spoustu času. Na stavu strávil 57,4 sekundy. První ránu vystřelil až za 31 sekund.

 

,,Nemohl jsem ulevit nohám. Při přípravě na střelbu jsem se dlouho klepal. S jednou chybou to tak při stojce nakonec ještě relativně dobře dopadlo,“ oddechl si Jakub Štvrtecký.

 

V sobotním stíhacím závodu už konečně na devátý pokus v letošním ročníku Světového poháru bodoval. Za pětatřicáté místo bral 6 bodů.

 

,,A mohlo to být ještě lepší. Na závěrečnou stojku jsem přijel na třicáté příčce. Ovšem při druhé střelbě vstoje jsem udělal dvě chyby. Naštěstí i ostatní soupeři chybovali, tak jsem si ve zbytku závodu moc nepohoršil,“ prozradil Štvrtecký.

 

Ten povedené vystoupení v pátém kole biatlonového Světového poháru zakončil nedělním startem v závodu smíšených štafet. V něm Česko ve složení Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvrtecký a Ondřej Moravec obsadilo 14. pozici.

 

Šesté kolo Světového poháru se uskuteční tento týden opět v německém Oberhofu. Muži mají ve středu 13. ledna od 14.30 hodin na programu sprint. V pátek 15. ledna také od 14.30 hodin se koná závod mužských štafet a v neděli 17. ledna budou muži od 12.30 hodin bojovat v závodu s hromadným startem. Všechny tyto závody vysílá přímým přenosem ČT sport.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA