Do areálu TJ Spartak našlo cestu přes 100 závodníků

date_range 18.Zář, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up T-Mobile Olympijský běh Val. Klobouky. Foto: Martin Dohnal

Ve středu 16. září se ve Valašských Kloboukách uskutečnil již 5. ročník T-Mobile Olympijského běhu. Jedná se největší běžecký jednorázový závod v České republice. I přes různé obavy do areálu fotbalového stadionu TJ Spartak si nakonec našlo cestu přes 100 závodníků. Všichni si tak mohli užít krásné sportovní odpoledne a podpořit olympijské hodnoty.

„Jsme rádi, že téměř polovinu všech závodníků tvořily děti, které si mohly porovnat své vytrvalecké schopnosti s ostatními. Vítězi dětských běhů byli všichni Ti, kteří se nebáli a postavili se na start Olympijského běhu,“ uvedl za pořadatele Michal Šuchma.

V 18:00 pak odstartoval hlavní závod na 5 a 10 km. Běžci se po zaváděcím kolečku kolem fotbalového hřiště dostali na cyklostezku a následně kolem ekoparku doběhli zpět na fotbalové hřiště.

T-Mobile Olympijský běh Val. Klobouky. Foto: Martin Dohnal. Celá fotogalerii ZDE.

Někteří doběhli na pokraji svých sil, ale všichni ve zdraví dokončili závod. „Vítězi závodu na 5 km se stali Jan Surovec a Eliška Čechová. Delší 10 km trať prolétli nejrychleji manželé Silvie a Milan Zvonkovi,“ dodal Michal Šuchma.