Dorostenci Lidečka nezvládli v Přílukách koncovku zápasu

FK Příluky – SK Lidečko/Horní Lideč 3:2 (0:1)

Branky: 57. a 86. Jan Podešva, 83. Vít Jurenčák – 3. Jan Janáč, 65. Jakub Číž

Sestava: Matěj Mikulášek (46. Lukáš Hyžák) – Adam Brhel, Ondřej Fusek, Filip Kulíšek – Radim Loucký, Matěj Zádrapa, Filip Mrázek, Jan Mikulášek – Dominik Hyžák, Jan Janáč, Jakub Číž

Střídající: Vojtěch Mikulášek, Matyáš Faldík, Ondřej Liška, Vojtěch Buček

Druhé jarní utkání na půdě Příluk jsme vůbec nezvládli. V celém zápase jsme byli jasně lepším týmem. Výborně jsme pokryli domácího nejlepšího hráče Peterku, který se do zápasu vůbec nedostal. Domácí tým jsme drželi daleko od naší branky a za celý zápas si, mimo branky, vypracoval jedinou šanci, kterou náš brankář Matěj chytl. My jsme otevřeli skóre hned ve 3. minutě. Filip Kulíšek vybojoval míč ve středu pole, posunul na Filipa Mrázka, který poslal Radima Louckého, ten krásným centrem našel ve vápně našeho kapitána Honzu Janáče a ten hlavou v těžké pozici trefil přesně, 0:1. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali další tři šance a dalších několik náznaků, ale skóre jsme nenavýšili.

Do 2. půlky jsme vstoupili podobně. Hned jsme si vypracovali dvě šance, ale obě zahodili. Hosté vyrovnali po naší chybě ve středu pole, kdy jsme domácího hráče nechali uhrát míč mezi třemi našimi hráči, míč se dostal až k domácímu střelci Podešvovi, který s přehledem vyrovnal, 1:1. O osm minut později jsme předvedli krásnou akci na levé straně po ose Matěj Zádrapa-Honza Mikulášek-Kuba Číž, který zpoza dvacítky trefil krásnou ranou šibenici domácí brány. Zápas mohl rozhodnout náš kapitán Honza, kterému poslal krásný centr Jakub Číž, ale Honza netrefil. Břevno nastřelil ještě svou střelou zpoza dvacítky Radim Loucký. Bohužel my jsme nezvládli závěr. V 83. minutě udělal velkou chybu náš brankář, Lukáš, který na nákop hostí z půlky zareagoval špatně, míč si nechal skočit, ale ten přeskočil i ho a došoural se do brány, 2:2. A aby toho nebylo málo, tak další naši chybu v defenzivě opět potrestal Podešva.

Tento zápas jsme si opravdu prohráli sami. Mraky šancí jsme zahodili i v prvním kole s Kelčí a teď se situace opakovala. Domácí prakticky ze tří střel na bránu dali tři góly. Zápas rozhodla Lukášova chyba, ale to se prostě někdy stane. Nepamatujeme, kdy naposledy by pustil blbý gól. Celý tým jsme jej podrželi a povzbudili, protože jej odpoledne čekal těžký záchranářský zápas s našim áčkem v Polance, který zvládl výborně. My se z tohoto zápasu musíme poučit a zapracovat na koncovce.