SK Lidečko – FK  Bystřice pod Hostýnem 4:1 (1:1)

Branky: 24., 53., 69., Jan Vaněk, 73. Marek Šerý – 44. Antonín Bouchalík

Sestava: Lukáš Hyžák – Adam Brhel, Ondřej Fusek, František Novák, Filip Kulíšek – Vojtěch Mikulášek, Matěj Zádrapa, Marek Šerý, Jan Vaněk – Jan Janáč, Jakub Číž

Dominik Hyžák, Jonáš Filák, Vojtěch Buček, Jan Mikulášek, Matyáš Faldík, Robin Tichý, Matěj Mikulášek

Naše borce opět čekal těžký zápas. Minule to byl těžký terén, malé hřiště, vynikající a tvrdě hrající soupeř. Tentokrát nás opět čekal těžký a kvalitní soupeř, hráli jsme sice na našem krásném hřišti, ale dalším našim soupeřem byla nervozita z toho, že musíme udělat ještě ten poslední krok. Od začátku bylo vidět, že to naši ogaři měli v hlavách. Hra byla na začátku kostrbatá, nervózní, měli jsme sice ze hry víc, ale naše akce byly uspěchané. Přesto jsme si vytvořili dvě tutovky po dvou rozích. Jenže Jonáš v jasné situaci hlavičkoval nad branku a Ondru vychytal výborným zákrokem gólman hostí. Hosté měli jeden samostatný nájezd Bouchalíka, ale toho skvěle vychytal Lukáš. O vítězi dnešního zápasu rozhodly standartky. My jsme z nich vstřelili tři ze čtyř branek. A hlavní hvězdou zápasu se stal Honza Vaněk, který zkompletoval čistý hattrick za přesný poločas. Ve 23. minutě byl faulován Matěj Zádrapa. Exekuce trestňáku se z pravé strany ujal náš jediný levák Filip Kulíšek, který zakroutil míč na zadní tyč, kde si na hlavu naskočil Honza a v pohodě zavěsil, 1:0. Soupeř vyrovnal minutu před poločasem z ojedinělé akce, kdy skvělou přihrávku mezi stopery dostal Bouchalík, šel sám na Lukáše a s přehledem proměnil, 1:1. My jsme po prvním gólu měli další čtyři šance, ale nepovedlo se nám je proměnit.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe, ale stále bylo vidět, že se nás nervozita na kopačkách drží. V defenzivě jsme hráli výborně. Hosté opět měli jednu šanci, ale Lukáš opět ukázal, že je výborný gólman. Nejenže výborně chytal, ale taky skvěle organizoval tým a výborně rozehrával všechny akce. Klid na naše kopačky přinesl Honza v 53. minutě. Vojta Buček vybojoval rohový kop. Ten výborně rozehrál Marek Šerý a Honza opět na zadní tyči zakončil s přehledem, 2:1. Třetí gól, po špatné rozehrávce hostujícího brankáře, přidal přízemní střelou k tyči zpoza dvacítky. Dílo dokonal Marek, který se trefil přesně pod břevno z přímého kopu z 22m.

Soupeř nic nevzdal, Kouřil a Maťa, oba výborní hráči, se snažili vysílat do brejku Bouchalíka. My jsme ale na ně byli připraveni a oba se s míčem moc nepotkali. Ogaři podali výborný týmový výkon, vzájemně se zajišťovali, pomáhali si, povzbuzovali se. Chceme je za celou sezonu pochválit, jakým způsobem společně pracovali, trénovali, že do těch zápasů dávali všechno.

My jsme moc rádi, že ogaři tento těžký zápas zvládli a po zásluze mohli po utkání zvednout pohár a dostat medaile od zástupce KFS, Radovana Lukáše, místostarosty Horní Lidče Stanislava Petříka, Františka Váně a našeho faráře Petra Martinku.

My, trenéři, jsme na ně strašně hrdí a postup do Krajského přeboru jim moc přejeme a budeme se společně snažit je nachystat tak, abychom tuto soutěž zvládli. Závěrem chceme poděkovat všem fanouškům, rodičům od ogarů, že nás podporují. Moc si toho vážíme.