Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Drnovičtí si dali dostaveníčko v Drnovicích u Blanska

date_range 29.Čvc, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up TJ Sokol Drnovice v Drnovicích u Blanska

Zajímavý fotbalový a rovněž kulturní zážitek prožili v sobotu 25. 7. 2020 fotbalisté a fanoušci Drnovského fotbalu. Ti se díky iniciativě a pozvání klubem TJ Sokol Drnovice (okr. Blansko) zúčastnili fotbalového turnaje, Memoriálu Radka Dvořáčka, který byl jedinečný sám o sobě v tom, že ho hráli tři fotbalová družstva, která nesou v názvu Drnovice:

 

·         Drnovice (Blansko)

·         Drnovice (Vyškov)

·         Drnovice (Zlín)

 

Naše zlínské Drnovice jsou v porovnání s dalšími dvěma jmenovanými obcemi podstatně menší a po fotbalové stránce se dá tvrdit, že proti soupeřům fotbalově trpasličí. I přesto se podařilo nasbírat plný autobus, který se brzy ráno vydal vstříc dálnici D1 a také trochu nejistotě absolvování sportovního představení. Nechápejte nás špatně, ne že bychom našim fotbalistům nevěřili, ale přeci jenom oba další týmy hráli odjakživa ve vyšších soutěžích.

 

Kolem oběda byl autobus na místě – tedy v Drnovicích u Blanska. Všichni se tvářili velmi mile, ale na hřišti to bylo trochu jiné. Nejdříve hráli zápas Drnovice (Vyškov) – Drnovice (Blansko) konečný výsledek 1:1

Do Drnovic u Blanska dorazila z Valašska početná výprava

Naši fotbalisté seděli na lavičkách a trochu se sklopenými hlavami už jenom padaly věty jako: „To bude pěkná nakládačka“

 

Ani my, fanoušci, jsme to neviděli na výhru, ale nikdo z nás to neřešil. Byli jsme ve fanouškovské přesile a fotbalisty chtěli především povzbudit.

Když poté nastoupily naše Drnovice (Zlín) proti Drnovicím (u Vyškova), nikdo z nás nechápal, co se děje. Naši fotbalisté, ogaři, kteří hrají ve zlínské III. třídě, právě vítězí proti našlapaným Drnovicím u Vyškova a to hned 4:1!  Radost byla slyšet jak na hřišti, tak na fanouškovských lavičkách.

 

Zajímavý vložený zápas také odehráli staří páni domácích Drnovic od Blanska s mužstvem Drnovic u Vyškova, které bylo doplněno dvěma našimi matadory. Bezesporu se jednalo o výjimečný fotbalový zážitek, protože hlavní osa mužstva Vyškova, byla tvořena hráči, kteří v mužstvu působili v éře prvoligového týmu Petra Drnovice. Kvalitě mužstva pak odpovídal konečný stav utkání, který nakonec skončil 9:2 pro mužstvo od Vyškova.

 

 

Poslední zápas, který nás čekal byl Drnovice (Blansko) – Drnovice (Zlín). Tam už jsme takové štěstí neměli a po katastrofickém začátku, kdy domácí v desáté minutě vedli 4:0 a dá se říci, že do čeho kopli, tak to skončilo v síti, se stal zbytek zápasu opravdovým fotbalovým očistcem. Ve dvacáté minutě jsme navíc museli kvůli zranění vystřídat v bráně naši jedničku a domácí fotbalisté vedení místním odchovancem Davidem Krškou, který aktuálně působí v prvoligovém klubu Zbrojovky Brno, mohli naplno a v klidu uplatnit svoje fotbalové dovednosti. Zápas nakonec skončil vysokou porážkou 10:3.

 

Všichni jsme se ale na konci shodli, že je vlastně jedno, kdo dneska vyhraje, protože tak, či tak vyhrají DRNOVICE a tohle byla hlavní turnajová jistota.

 

Po vyhlášení výsledků následovalo posezení s hudbou, které jsme si všichni užili a domluvilo se, že pokud to podmínky dovolí, tak další rok se podobný turnaj bude konat u nás – v našich valašských Drnovicích.

 

Chtěli bychom tímto poděkovat všem klukům, kteří nastoupili za TJ Drnovice, postarali se o krásné 2. místo a dokázali všem, že i naše malá obec může zahrát super výsledek.
Dále také patří velké díky pořadatelům z Drnovic u Blanska, kteří pro nás měli vše pečlivě připraveno, nachystáno a společně jsme prožili úžasný fotbalový a také kulturní zážitek!

 

-mh-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi