Dvanáctikilometrový závod v Policích vyhrál Pavel Ovesný

date_range 05.Říj, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Pavel Ovesný na závodu horských kol Polický okruh 2021. Foto: se svolením Pavla Ovesného

V závodu horských kol Polický okruh zvítězil Jan Mlčák z Cyklosportu Hranice. Biker z Přerovska dosáhl na trati dlouhé 20 kilometrů rozložené do 5 okruhů s celkovým převýšením 680 metrů, výsledného času 51:53. Na druhém místě skončil Patrik Novák (Tribike MTB academy, 54:09), bronzovou pozici vybojoval za čas 54:41 Michal Flanderka z Kunovic u Valašského Meziříčí. Jakub Janda z Prusinovic (Rohálov Bike Team, 55:25) dojel do cíle čtvrtý.

,,V závodu jsem neměl žádné ambice. Sportuji hlavně pro radost. Pro start v něm jsem se rozhodl spontánně až na poslední chvíli. Polického okruhu jsem se ale už několikrát v minulých letech zúčastnil, takže jsem věděl, co mě na tamní trati čeká,“ vysvětloval Michal Flanderka, nejúspěšnější regionální biker v dvacetikilometrovém závodu v Policích.

Žádnou taktiku připravenou neměl. ,,Letos jsem toho moc nenatrénoval. Proto jsem chtěl hlavně dojet do cíle a nebýt poslední. Zajímalo mě však, jakou mám aktuální formu,“ přiznal s úsměvem reprezentant Kunovic u Valašského Meziříčí.

Biker z Valašska na bronzové příčce jel od startu až do cíle. ,,S třetím místem jsem spokojený,“ tvrdí dvaatřicetiletý Flanderka.

V Policích na Valašskomeziříčsku se konal také dvanáctikilometrový závod, který byl rozložený do tří okruhů a měl převýšení 408 metrů.

Ten vyhrál v čase 31:12 Pavel Ovesný z týmu Snow&Bike Valašské Klobouky. Stříbrný Patrik Toman byl o dvě sekundy pomalejší, třetí místo bral Jan Hudeček (oba Bike pro Racing, 31:28).

,,Závodu v Policích jsem se zúčastnil poprvé a odvezl jsem si z něho jenom pozitivní dojmy. Pořadatelé připravili pestrou trať v pěkném prostředí. Příznivé bylo také počasí,“ pochvaloval si Pavel Ovesný.

Ten po startu na nejlepší bikery nabral menší ztrátu. ,,Ve stoupáních jsem však na největší soupeře ztrátu sjížděl. A v závěru jsem o první pozici bojoval už jenom s mladým bikerem Patrikem Tomanem, kterého jsem ve spurtu těsně porazil,“ potěšil Ovesného úspěch na Valašskomeziříčsku.