Erik Machů z Nedašova doběhl na Kovářské pětce jako druhý

date_range 14.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Atlet z Nedašova Erik Machů na závodu „Kovářská pětka“. Foto: Milan Mikšík

V sobotu 12. listopadu 2022 se v továrním areálu bývalých Baťových závodů uskutečnil již osmý ročník unikátního závodu „Kovářská pětka“. V hlavním závodě na pět kilometrů pořádaném tradičně Kovárnou VIVA zvítězil i letos Filip Vabroušek. Akce se konala jako součást seriálu Běhů Zlín.

Ani mrazivé počasí neodradilo účastníky Kovářské pětky a na startu se tak letos sešlo celkem 215 malých a velkých běžců. Hlavní závod odstartoval krátce po půl desáté u 72. budovy. Závodníci vyrazili na pětikilometrovou trať společně s účastníky Indiánského běhu, který byl letošní novinkou závodu a měřil 1900 metrů. V závodním poli nechyběli letos triatlet Petr Vabroušek a jeho syn. Filip Vabroušek stejně jako loni, opět zvítězil a zdolal trať Kovářské pětky nejrychlejším časem 16:02, který byl ještě o půl minuty lepší než v roce 2021.

Na druhém místě se umístil Erik Machů (16:11) a třetí pak doběhl Andrej Višněvský (16:31).  Mezi ženami se nejlépe dařilo Evě Kučerová (19:41), která si o 50 sekund zlepšila svůj čas na této trati z minulého roku, kdy doběhla na druhém místě. Druhou nejrychlejší ženou letošního závodu byla Jarmila Hastíková (20:06), třetí potom byla Helena Chromeková (20:42).

„Letošní počet startujících nám udělal velkou radost a pro nás organizátory povzbuzením do dalších ročníků,“ uvedl za organizující Kovárnu VIVA Zbyněk Rozsypal a dodal: „Do cíle pětikilometrové trati doběhlo 161 závodníků a premiérový Indiánský běh na 1900 metrů zdolalo 22 běžců.“

Ještě před hlavním závodem odstartovaly i dětské závody pro menší běžce. Těch se zúčastnilo celkem 32 dětí, které bojovaly na tratích o délce 180 a 360 m.