Goňa pomohl zlínskému KFS k postupu do Severního Irska

date_range 01.Srp, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Fotbalista FC TVD Slavičín Martin Goňa

Ve středu se hrálo v Humpolci finálové utkání Regions cupu mezi Středočeským krajem a výběrem Zlínského KFS. Ve druhém poločasu nastoupil do zápasu i Martin Goňa. Svěřenci trenéra Motala nakonec v penaltách vybojovali výhru.

Výběr zlínského KFS  ve středečním utkání na hřišti v Humpolci zdolal soupeře ze středních Čech 5:4 na pokutové kopy a slaví postup do severního Irska, kde se od 10. do 16. října utká nejen s domácím týmem, ale i zástupci Walesu a Švédska. Do druhé půle naskočil za zraněného Bršlicu hráč FC TVD Slavičín Martin Goňa a celé utkání odehrál bývalý fotbalista Slavičína Adam Jakubowicz.  Připravili jsme pro Vás rozhovor s Martinem Goňou, který s odstupem času hodnotí své působení v tomto týmu.

Martine, gratulace k postupu v Regions cup s výběrem Zlínského kraje….

Dobrý den, moc děkuji.

Do finálového utkání proti Středočeskému kraji jsi zasáhl ve druhé půli. Jak jsi prožíval zápas a především závěrečnou penaltovou loterii?

O poločase jsem střídal zraněného Bršlicu, který bohužel nemohl dál pokračovat ve hře, což není úplně optimální naskočit do rozjetého vlaku. Všeobecně zápasy navenek moc neprožívám, spíš to držím v sobě, ale musím říct, že před penaltovým rozstřelem jsem byl dost nervózní. Hlavně, když jsem se blížil na řadu kopat penaltu (smích).

Ve kterých zápasech za Zlínský KFS nastoupil?

Odehrál jsem první dva duely, nejprve s Moravskoslezským KFS a poté i Olomouckým, do zápasu s Jihomoravským KFS jsem nezasáhl kvůli zranění z divizního zápasu ve Strání.

V týmu byl i Tvůj bývalý spoluhráč z FC TVD Adam Jakubowicz. Jak hodnotíš jeho výkony?

Adam je dobrý fotbalista, vždy si svoje uhrál i ve Slavičíně, je škoda že u nás skončil. Je to dobrý kluk i do party.

Jak bys ohodnotil atmosféru v takto narychlo složeném týmu?

Atmosféra byla vždy super, rád jsem poznal nové spoluhráče. Parta se udělala dobrá, to je vždy důležité.

Jak fungovala spolupráce s trenéry Motalem a Koleničem?

Myslím, že spolupráce s trenéry byla bezproblémová, Montyho (trenéra Motala – pozn. redakce) jsem znal jako protihráče v týmu Skaštic. Musím říct, že jako trenér je příjemnější, než jako hráč (smích).

V kádru byli i dva hráči z nedalekého Brumova David Juřica a Marek Chovanec. Znal jsi i některé další hráče v tomto výběru?

Máru i Davida jsem znal už předem, dokonce s Márou jsem i hrával u nás ve Slavičíně. Jinak jsem neznal osobně nikoho.

Podařilo se Vám postoupit do další fáze do Severního Irska. Navštívil jsi už někdy tuto zemi?

Ne, nikdy jsem tam nebyl. Pokud se však dostanu do finální nominace, tak se budu moc těšit.

Vašimi soupeři v další části budou výběry Švédska, Walesu a domácí Severního Irska. Koho favorizuješ na postup do závěrečného finále?

Vůbec si netroufnu někoho favorizovat, nedokážu říct, co to bude za týmy. Ale pokud předvedeme minimálně podobné výkony jako doposud, tak máme šanci na úspěch.

Ve Slavičíně došlo k menší obměně kádru. Jak vidíš letošní ambice FC TVD v divizní skupině E?

Za mně bych se chtěl vrátit do doby před covidem a hrát opět na špici. Věřím, že i s novými posilami se nám to bude dařit lépe, než v minulé sezóně.

Na úvod však máme poměrně těžký los. Dva zápasy venku v Olomouci a poté domácí souboje s aspiranty postupu – Přerovem a Zbrojovkou B?

Pravda, los nám moc nepřeje. Hold budeme muset udělat z domácího prostředí opět nedobytnou tvrz.

Řadíš postup v Regions cup mezi své největší fotbalové úspěchy?

Určitě ano, řadím ho i výš než vítězství v divizi.