Fotbalisté Lidečka si v poslední přípravě poradili s Nedašovem

date_range 19.Bře, 2024 featured_play_list Sport

SK Lidečko – TJ Nedašov 3:0 (3:0)
Branky: Lukáš Gargulák 2, Roman, Brhel

Poslední přípravné utkání před zahájením jarních mistrovských bojů jsme sehráli na hrádecké umělce ve Slavičíně s mužstvem TJ Nedašov, hrající téže 1.A třídu, ovšem skupinu B, kde potkává týmy především ze Zlínska a okolí Hradiště. Do utkání vstoupil lépe soupeř a přibližně prvních 15 minut se hrálo převážně na naší polovině. Nedašov z tohoto úvodního tlaku vytěžil jednu šanci, kdy po naší individuální chybě jsme byli nuceni vykopávat míč z brankové čáry. Obraz hry se změnil okolo 20. minuty, kdy jsme soupeře váhajícího s rozehrávkou obrali o míč, poté následoval centr do vápna a Lukáš Gargulák nadvakrát otevřel skoré. Tento gól nás postavil na nohy a tempo hry jsme začali diktovat my. Dalšího navýšení skóre jsme se dočkali ve 37. minutě, kdy se po rohovém kopu ve skrumáži nejlépe orientoval Roman Brhel a navýšil naše vedení na průběžných 2:0. Skvělou pasáž prvního poločasu jsme korunovali gólem Lukáše Garguláka, který s přehledem dorazil z voleje těžký míč vyražený nedašovským brankářem. A jelikož další gólové šance v podání Dominika Ryzy a Lukáše Garguláka jsme již nevyužili, šlo se do šaten za třigolového vedení.

Hra ve druhé půli byla již více vyrovnaná a zdaleka jsme si již tolik gólových šancí nevytvořili. Soupeř zahrozili pouze jednou, kdy opět po naší individuální chybě vytáhl dobrý zákrok Broňa Hyžák. My jsme měli několik slibně rozvíjejících přečíslení ze stran, ale chyběla nám kvalitnější finální fáze a tak některé nadějně rozjeté akce jsme nedotáhli ani k zakončení, a tak zůstal v platnosti výsledek, který byl již po prvním poločase.

Zdroj: facebook SK Lidečko