date_range 26.Bře, 2024 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

FK Luhačovice – A : TJ Sokol Nevšová 2:1 (1:0)

Danquah George Amoako 2x – Demjan

Vladislav Ďurďa, trenér Nevšové: „Pro nás je to krutý výsledek, minimálně bod jsme si zasloužili. Na první zápas sezony jsme hráli velmi dobře, dařila se nám eliminovat kvalitní hra Luhačovic. Měli jsme v zápase několik gólovek, ale regulérní branku jsme nedali, na rozdíl od dvou brejkových akcí domácích. I za stavu 1:0 jsme chtěl výsledek strhnout, hrát na vítězství, věřili jsme si. Dokonce se nám podařilo  i vítěznou branku trefit, ale trefa na 2:1 nám pro faul na brankáře nebyla uznána. Až příliš jsme chtěli vyhrát a to nás ve finále stálo body, rozhodla větší efektivita Luhačovic. I přes ztrátu bodů mě těší, že jsme výrazně přispěli k líbivému kvalitnímu fotbalu, který se fanouškům musel líbit. Nyní to musíme doma se Štítnou zlomit. Pokud podáme stejný výkon, jako v pátek, věřím v náš úspěch!“

Hodnocení trenéra Martina Bernátka: Od začátku měl zápas tempo. Již v první minutě jsme mohli jít do vedení po chybě hostujícího brankáře, ale nedokázali jsme trefit odkrytou bránu. Naopak hned v zápětí zahrozili hosté, kdy se ocitl osamocen před našim brankářem hostující útočník, ale taky neproměnil. Zbytek poločasu byl jak na houpačce, hra se přelívala ze strany na stranu. Hosté hrozili převážně ze standardních situací, které mají velmi dobře nacvičeny. Naše snaha byla o rychlé kontry a to se nám dokonale povedlo ve 42.min kdy se po naší rychlé akci prosadil George, 1:0. Když už jsme si mysleli že je konec poločasu, přišla chyba našeho zadáka a zkušený Švach směřoval sám na naši bránu. Naštěstí nás podržel brankář Kuba Slovák, který šanci chytil a tak jsme šli do kabin s vedením 1:0. Vstup do druhé půle se nám povedl, dobře jsme kombinovali a vytvářeli jsme si šance. Bohužel ani R.Slobodian ani T.Hruboš své vyložené šance neproměnili. Od 60.min Nevšová přebrala iniciativu a standardních situací přibývalo. V 67.min se po jedné z nich prosadil R.Demjan, 1:1. Jsem rád že nás tahle branka nepoložila a vrátili jsme se k aktivní hře. A to vedlo v 81.min. k vítězné brance, kdy T.Zoubek ideálně uvolnil George a ten se nemýlil, 2:1. Bylo to derby jak má být. Byly tam šance, góly, emoce. K tomu se přidali diváci, kteří vytvořili skvělou atmosféru, za co jim děkuji a věřím že se jim zápas líbil.