Fotbalisté Nevšové doma nestačili na Štítnou nad Vláří

date_range 04.Dub, 2024 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

V místním derby padlo pět branek. Hostím patřil první poločas, domácí ale srovnali. Ve druhé půli se vše postatné odehrálo až v závěru. Štítenský Hnaníček v 89. minutě penaltu proměnil. O minutu později nevšovský Fuksa ve stejné situaci selhal. Tři body tak putují do Štítné nad Vláří.

NEVŠOVÁ – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:3 (1:1)
Branky: 36. Švach T., 71. Strnad – 16. a 89. z pen. Hnaníček, 49. Vaculík.

Vladislav Ďurďa, trenér Nevšové: „Smolný zápas. Stejně jako v Luhačovicích jsme sahali po bodu a opět nemáme žádný! První poločas patřil lepší Štítné, která byla agresivnější, rychlejší, důraznější a ze standardky se ujala vedení. Nám se i tak podařilo do přestávky vyrovnat Švachem. Po přestávce se karta obrátila, za delší konec jsme tahali my, bohužel více než jednu branku jsme z převahy nevytěžili. Naopak udeřil soupeř z penalty, což jsme naopak my v nastavení odmítli, když Fuksu vychytal gólman. Remíza by byla spravedlivá, my ale nebyli přesní. Bolí mě nejen ztráta bodů, ale po přímé vyloučení Tomáše Švacha při penaltovém zákroku. Zatím nedáváme góly, ale sezona je dlouhá a pokud budeme hrát jako v Luhačovicích nebo nyní ve druhé půli, výsledky se dostaví.“

Josef Miklas, trenér Štítné n. Vl.: „Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a odměnou nám byla branka v 16. minutě. Dál jsme pokračovali ve své aktivitě, ale bohužel už jsme z našich možností druhou branku nevstřelili. Naopak, domácí z ojedinělého závaru míč doslova dotlačili za čáru. Do druhé půle nám opět vyšel vstup a v 49. minutě jsme se ujali vedení 2:1. Potom už utkání pohledné nebylo, jelikož domácí se uchýlili jen k nakopávání míčů do naší šestnáctky a v 71. minutě se jim podařilo srovnat. Závěr byl velmi hektický, v 89. minutě jsme šli do vedení z pokutového kopu. Domácí tu samou šanci v 93. minutě nevyužili, kdy náš golman Kuja bravůrně zlikvidoval pokutový kop, a tak po zásluze si odvážíme tři body.“