Nevšová si z Morkovic přivezla překvapivě tři body

date_range 22.Kvě, 2023 featured_play_list Sport
V oslabené sestavě a při absenci několika hráčů jsme odjížděli pouze s jedním náhradníkem. V prvním poločase jsme ale už od začátku dominovali a byli tím lepším na hřišti. To jsme pečetili i dvěma góly, kdy nejprve po centru Toma Hrnčiříka tečoval jeho přihrávku Radek Květák a Tomáš Švach ji poslal za záda domácího gólmana 0-1. Zanedlouho se nejlépe v pokutovém území zorientoval Vašek Tomšů a navýšil skóre na poločasových 0-2. Za zmínku stojí i šance Lukáše Kutry, která ale jen rozvlnila boční síť.
Hned v úvodu druhé půle po faulu na Vaška Tomšů byl nařízen pokutový kop, který proměnil Petr Švach a navýšil tak skóre na 0-3. Následně jsme mohli jít do vedení kdy po pasu Vaška Tomšů na Michala Makovce se tento dostal do samostatného průniku, svoji šanci však neproměnil. Utkání ale nebylo rozhodnuto. Pro zranění musel odstoupit Petr Švach a soupeř dokázal korigovat na 1-3. Následně se bohužel zranil stoper Milan Mujkoš a my museli posledních 15 minut dohrát v deseti. Podržel nás i gólman, kdy řadu rohových kopů i průniků soupeře zneškodnil. Domácí vycítili šanci na zvrat v utkání v početní převaze a upravili 5 minut před koncem na 2-3. Začal tak boj o každý metr, o každý míč. Hektický závěr jsme zvládli na výbornou a zaslouženě tak poprvé dokázali brát všechny body v Morkovicích, které v jarní části na domácí půdě padly prvně.
FC Morkovice – TJ Sokol Nevšová 2-3 (0-2)
Branky: Švach T., Tomšů, Švach P. (p)