Fotbalisté Poteče se rozešli s dorostenci Lidečka smírně

date_range 21.Bře, 2024 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

V tomto přátelském zápase jsme chtěli naše hráče seznámit a zkusit si mužský fotbal. I když někteří už ty zkušenosti mají, tak jsme chtěli, aby si zkusili proti mužskému týmu zahrát. Chtěli jsme, aby v tomto zápase nastoupilo co nejvíce našich hráčů, hlavně ti zkušení, ale nakonec to dopadlo tak, že z nejrůznějších zdravotních problémů nám chybělo jedenáct hráčů a z těch zkušených pouze tři. Soupeř z Poteče nastoupil s novými posilami a taky novým trenérem.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a po počáteční oťukávačce jsme soupeře začali přehrávat fotbalovostí, rychlou kombinací, rychlými náběhy za obranu. Do 30. minuty jsme zahodili 4-5 tutových šancí. Využili jsme jen jednu, kdy Radim, po krásném přiťuknutí od Matěje, individuálně prošel po lajně až k zakončení a gólmanovi domácích nedal šanci, 15. minuta 0:1. Domácí vyrovnali, rychle otočili a do poločasu přidali ještě třetí gól na chybách v naší defenzivě a rozehrávce. Hned v první minutě druhého poločasu jsme po další neskutečné chybě v defenzivě inkasovali další gól, 46. minuta 4:1. V této fázi zápasu jsme byli zralí na ručník, soupeř nás přehrával, my byli po sobotním turnaji unavení a taky psychicky dole. Zachránil nás Lukáš Hyžák v bráně, který čapl minimálně čtyři góly. My, trenéři, jsme se na hráče snažili působit pozitivně, s tím, že zápas ještě můžeme zlomit. Domácí postupem času upadali fyzicky a my jsme zápas nezabalili. Třemi krásnými góly během 11. minut jsme vyrovnali a ještě jsme mohli rozhodnout, ale skóre už se neměnilo.

Pro nás to byl strašně těžký zápas a Poteči moc za tuto přípravu děkujeme. Přesně splnil ten účel, který jsme chtěli. Domácí, dokud neodpadli, tak byli fyzicky na vyšší úrovni, dostávali se do zakončení ze standartek, hlavičkové souboje pro nás bylo těžké uhrát. Naši mladí hráči zaslouží velký dík, jak zápas zvládli i po sobotním vítězném turnaji na Vsetíně i při takové absenci. V sobotu, 23.3. nás čeká generálka proti Horní/Dolní Lhotě od 10.00 hodin na UT ve Slavičíně-Hrádku.

FK Poteč muži : SK Lidečko dorost 4:4 (3:1)

Branky Lidečka: 15. Radim Loucký, 70. Vojtěch Buček, 77. Dominik Hyžák, 81. Marek Šerý

Sestava Lidečka: Lukáš Hyžák – Adam Brhel, Filip Mrázek, Robin Tichý, Matyáš Faldík – Radim Loucký, Matěj Zádrapa, Marek Šerý, Jakub Číž – Dominik Hyžák, Jan Janáč

Střídali: Patrik Hyžák, Vojtěch Masař, Vojtěch Buček, Jan Janošík

Za SK Lidečko: Josef Hyžák