Hned pět turnajů uspořádali ve Valašské Polance

date_range 08.Led, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

Pět turnajů ve dvouhře ve stolním tenise uspořádali na konci kalendářního roku ve Valašské Polance.

V soutěži hráčů do 35 let hrané systémem každý s každým, zvítězil domácí Martin Hořelka, před Tomášem Blablou z Lužné. Bronzovou pozici obsadil Jonáš Šafařík, čtvrtý skončil Martin Chvátal (oba TJ Valašská Polanka).

,,Hořelka potvrdil roli největšího favorita. Byl jistý ve výměnách a nebál se ani zaútočit,“ chválil nejlepšího hráče v hlavní soutěži jeden z organizátorů turnaje Stanislav Machač.

Soutěže hráčů nad 35 let se zúčastnilo 21 stolních tenistů. V ní vybojoval první příčku Zdeněk Bazalka z Liptálu, který ve finále porazil ve třech setech vsetínského Josefa Károlu. Třetí byl Jan Nahodil (Valašské Klobouky), čtvrté místo pro Hošťálkovou získal Vlastimil Plšek.

,,Zdeněk Bazalka se v našem turnaji představil počtvrté. A na čtvrtý pokus se dočkal premiérového vítězství. To mu zajistila pestrá topspinová hra,“ upozornil Machač.

Ve Valašské Polance se konal také turnaj o nejlepšího Polančana. Prestižní měření sil vyhrál Jindřich Šafařík, jenž ve finálovém souboji po čtyřsetoké bitvě udolal Jana Filgase.

Turnaj žáků od první do páté třídy základní školy ovládl Max Matyáštík a ze zisku prvního místa v turnaji žáků od šesté do deváté třídy se radoval Adam Fojtík.