Jakub Štvrtecký skončil v Kontiolahti ve sprintu na třiadvacáté příčce

date_range 09.Bře, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Jakub Štvrtecký v Kontiolahti. Foto: Petr Slavík

Jakub Štvrtecký si po nevydařené olympiádě v Pekingu alespoň trochu spravil náladu ve Světovém poháru v Kontiolahti.

Ve Finsku vybojoval ve sprintu 23. místo. Biatlonista z Velkých Karlovic v desetikilometrovém závodu minul dva terče, dva vleže a jeden vestoje.

,,Přesto jsem si na severu Finska do cíle dojel pro sezónní maximum,“ potěšilo si Štvrteckého.

Ten na své soupeře cenné sekundy získával při rychlé střelbě i v rychlém běhu.

,,V posledním kole jsem dokonce zajel třetí nejrychlejší běžecký čas a překonal jsem třináct soupeřů,“ prozradil Jakub Štvrtecký.

Závod ve sprintu vyhrál lídr Světového poháru Francouz Quentin Fillon Maillet. Z dalších českých reprezentantů skončil Michal Krčmář devatenáctý, Adam Václavík devětatřicátý a Lukáš Karlík pětapadesátý.

Ve stíhacím závodu už se Štvrteckému tolik nedařilo. V něm skončil na sedmačtyřicáté pozici. V tomto závodu ho zradila střelba. Na střelnici osmkrát minul terč. Z toho bylo šest minel ve dvou položkách vestoje. Další body do Světového poháru si tak biatlonista z Valašska nepřipsal.