Jakub Štvrtecký vybojoval ve švédském Östersundu první body ve světovém poháru v biatlonu

date_range 12.Pro, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Jakub Štvrtecký, foto: Petr Slavík

Jakub Štvrtecký vybojoval první body v kariéře ve Světovém poháru v biatlonu. Rodák z Velkých Karlovic obsadil v Östersundu ve větrném desetikilometrovém závodě ve sprintu 39. místo. V něm se dvěma chybami na střelnici dosáhl času 26:12,8. Zvítězil v čase 24:18,3 Johannes Thingnes Boe z Norska.

„Trochu mě mrzí dvě chyby na stojce. Poslední rána byla velmi těsná. Proto mohl být můj výsledek ještě lepší,“ konstatoval po prvním individuálním závodě ve Světovém poháru v letošní sezoně Jakub Štvrtecký.

„Ležka se mi střílela velmi dobře. Na třetí ránu jsem si však špatně přebil. Střelba vstoje je v Östersundu velmi těžká. Na střelnici se točil vítr, Navíc mi přišel poryv,“ prozradil dále dvacetiletý rodák z Valašska.

Ten však od sebe čekal trochu víc v běhu na lyžích. „Místní trať mi ovšem nesedí. Nemám rád dlouhé táhlé kopce. V posledním kole jsem však dokázal vystupňovat tempo,“ pochvaloval si nakonec v cíli Jakub Štvrtecký.

Biatlonovému rodákovi z Velkých Karlovic se ve Švédsku ještě víc dařilo v dvacetikilometrovém vytrvalostním závodě. V něm si zaknihoval za čas 58:44,3 dvaatřicátou příčku. Tím si znovu posunul svoje maximum ve Světovém poháru. Zlato vybojoval Francouz Martin Fourcade (53:11,9).

„V položkách vleže jsem ani jednou nechyboval. Na první stojce jsem dvakrát minul terč. Škoda ale, že jsem na poslední ránu čekal zhruba deset sekund. Druhou stojku s jednou minelou už jsem odstřílel v rytmu,“ byl se svým výkonem ve vytrvalostním závodě spokojený Štvrtecký.

Biatlonista z Valašska se v Östersundu představil ještě ve dvou závodech. V závodu smíšených dvojic obsadili společně s Jessicou Jislovou osmnácté místo. Ve štafetě mužů česká čtveřice Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář skončila na 13. místě.