Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Štvrteckému se na mistrovství světa v Pokljuce nedařilo

date_range 21.Úno, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Jakub Štvrtecký na MS v Pokljuce 2021. Foto: Petr Slavík

Nedařilo se! Jakub Štvrtecký se z mistrovství světa v biatlonu vrátil zklamaný. Běžecky patřil na tratích v Pokljuce k lepším biatlonistům, v závodech ale výrazně ztrácel na střelnici. Rodák z Velkých Karlovic odjížděl do Slovinska s ambicemi umístit se v individuálních disciplínách do třicátého místa.

 

V Pokljuce dostal první příležitost ve sprintu. V něm v konkurenci 104 biatlonistů obsadil až osmašedesátou příčku. Závod přitom začal dobře. I ve střelbě vleže se mu dlouho dařilo. Jenže po čtyřech trefách přišla kalibrová chyba. Potom ještě musel po stojce absolvovat další dvě trestná kola. Tři minely na střelnici ho tak odsoudily do pole poražených.

 

,,Při střelbě vleže to bylo zbytečné zdržení. Také při stojce jsem si dával pozor. Chyby jsem se pak snažil napravit rychlým během. V posledním kole jsem měl šestadvacátý běžecký čas. Ovšem ani to na postup do stíhacího závodu nestačilo,“ konstatoval zklamaný Jakub Štvrtecký.

Jakub Štvrtecký na MS v Pokljuce 2021. Foto: Petr Slavík

,,Kdybych měl na každé položce o jednu minelu míň, tak bych byl spokojený,“ přiznal ještě biatlonista z Valašska.

 

Štvrtecký se neprosadil ani ve vytrvalostním závodu. V něm skončil devětasedmdesátý. Tohoto závodu se zúčastnilo 101 biatlonistů.

 

,,Znovu jsem podal solidní běžecký výkon. Na trati jsem dosáhl na třicátý nejrychlejší čas. Pět trestných minut na střelnici mi ale pokazilo konečný výsledek,“ mrzelo rodáka z Velkých Karlovic.

 

Náladu si biatlonista z Valašska nespravil ani v závodu štafet. V něm Česko ve složení Mikuláš Karlík, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář bralo až 13. místo.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA