Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobučané na Mistrovství světa v holandském billiardu

date_range 13.Zář, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Mistrovství světa v holandském billiardu v Beneden-Leeuwenu. Foto: Jiří Pecha

Letos, po čtyřleté pauze způsobené covidem, se opět uskutečnilo ve dnech 31. 8. – 2. 9. 2023 Mistrovství světa v holandském billiardu v Beneden-Leeuwenu v Holandsku.

 

Kořeny této hry sahají až do 15. století. Současná podoba holandského billiardu (neboli Shuffleboardu) je známá z Holandska z druhé poloviny 19. století.

 

Jedná se o desku z dubového dřeva a bukové překližky, 2 m dlouhé, 40 cm široké. Obsahuje 4 očíslované sloty. Může hrát libovolný počet hráčů ve věku 3 až 99 let. Hraje se celkem na tři kola. Hráč postupně posílá rukou jednotlivé žetony (puky) po hrací desce a snaží se strefit do slotů na druhé straně desky tak, aby žetony byly rozmístěny ve slotech rovnoměrně.

 

Českou republiku reprezentovali pan Marek Šťastný s dcerou Eliškou z Krnova a Marie a Jiří Pechovi z Valašských Klobouk. „Škoda, že se nenašel ze všech zájemců v ČR o šupec ještě jeden nadšenec, abychom se mohli zúčastnit také soutěže týmů. Proto jsme soutěžili pouze v jednotlivcích. Všichni jsme postoupili ze základní skupiny a mohli jsme si zahrát ještě jeden zápas. Takže jsme se utkali s těmi největšími borci na světě. Byl to opravdu vynikající zážitek. Získali jsme také mnoho nových cenných zkušeností,“ uvedl Jiří Pecha.

Mistrovství světa v holandském billiardu. Foto: se svolením Jiřího Pechy

„V prvním finálovém kole jsem hrála s paní Idou, která celkově skončila na 2.  místě. Je to úplně bezvadná ženská z Holandska,“ pochvaluje si paní Marie Pechová. „Výborně jsme si zahrály, hodně jsme se pobavily a trochu si i popovídaly.“

 

Oficiální výsledky a videa ZDE.

Fotogalerie z MS ZDE.

Fotogalerie Beneden-Leeuwenu ZDE.

Stránka valašskoklobouckého šupce ZDE.

Zájemci o tuto zábavnou, zajímavou a všerozvíjející hru si mohou přijít zahrát a dozvědět se více v DDM Valašské Kloboukách.

 

-pech-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA