Kuželkáři Slavičína skončili v Krajském přeboru na 2. místě

date_range 05.Dub, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Kuželna ve Slavičíně

O víkendu bylo odehráno poslední kolo Krajského přeboru kuželkářů. Zraky příznivců toho sportu byly upřeny především na souboj o postup do divizní soutěže mezi Zubřím a Slavičínem. Kuželkáři Zubří nakonec vyhráli souboj ve Vsetíně o pouhých čtrnáct shozených kuželek a udrželi se na čele tabulky před Slavičínem A. Slavičané si v domácím prostředí poradili s Bojkovicemi. O pořadí na prvním místě nakonec rozhodovalo celkové skóre, to měl lepší tým ze Zubří. Slavičané sice měli se Zubřím lepší vzájemná utkání, ale kritérium pro celkové pořadí byl zisk jednotlivých bodů a to vyznělo lépe pro hráče ze Zubří.

Zda nakonec kývne tým z Rožnovska na divizní soutěž zůstává otázkou. Slavičané jsou ochotni akceptovat nabídku postupu z druhého místa a svá utkání by případně hráli na čtyřdráze ve Zlíně nebo v Luhačovicích. Samozřejmě velkým snem slavičínských kuželkářů, je výstavba čtyřdráhy přímo ve Slavičíně, neboť tradice tohoto sportu si to určitě zaslouží. Vždyť odchovancem místního klubu je například český reprezentant Rostislav Gorecký a řada dalších hráčů působí či působila v renomovaných ligových klubech, jako jsou Luhačovice nebo Valašské Meziříčí.