Lilianě Fojtíkové vyšla v Nedašově sázka na trpělivost

date_range 12.Pro, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Mikulášský turnaj ve stolním tenise v Nedašově 2019, foto: archiv obce Nedašov

Adam Fojtík vyhrál 11. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise v Nedašově. Ten byl zároveň 1. ročníkem Memoriálu Františka Kolínka. Stříbrnou příčku v tradičním sportovním podniku na konci roku na Valašsku vybojoval Michal Novák, třetí místo obsadil Michal Pagáč. Čtvrtý skončil Roman Fojtík mladší.

Adam Fojtík ve finále porazil Michala Nováka jednoznačně 3:0 na sety.

,,Adama Fojtíka zastihl turnaj v dobré formě. Vítěz předváděl útočný stolní tenis. Spolehnout se mohl hlavně na jistý bekhend. Michal Novák měl naopak taktiku postavenou na obraně a trpělivém pojetí. V souboji o první příčku ale udělal několik zbytečných chyb. Bronzový Michal Pagáč se prosazoval pestrou hrou. Levoruký Roman Fojtík mladší se mohl spolehnout na solidní forhend,“ hodnotil nejlepší hráče v turnaji jeden z jeho organizátorů Jiří Fojtík.

Mikulášský turnaj ve stolním tenise v Nedašově 2019, foto: archiv obce Nedašov

V Nedašově si systémem každá s každou zahrály také ženy. Zlatou příčku mezi nimi získala Liliana Fojtíková. Druhá byla Monika Řeháková, třetí místo potěšilo Anežku Fojtíkovou.

,,Liliana Fojtíková v napínavém rozhodujícím zápase a v zároveň v nejpohlednějším utkání v turnaji, udolala Monikou Řehákovou trpělivou a jistou hrou. Poražená finalistka Monika Řeháková se nebála útočit. Stříbrná stolní tenistka v turnaji ale v klíčových momentech pokazila důležité výměny. Já jsem letos moc netrénovala. Se ziskem třetího místa jsem proto spokojená,“ uvedla bronzová mezi ženami v nedašovském Mikulášském turnaji stolních tenistek Anežka Fojtíková.

VÝSLEDKY ROZHODUJÍCH ZÁPASŮ V TURNAJI MUŽŮ:

Čtvrtfinále: Michal Pagáč – Martin Pacík 3:0, Adam Fojtík – Ladislav Šenkeřík 3:0, Michal Novák – Alois Vaněk 3:2, Roman Fojtík ml. – Roman Fojtík st. 3:2. Semifinále: Adam Fojtík – Michal Pagáč 3:2, Michal Novák – Roman Fojtík ml. 3:2. O 3. místo: Michal Pagáč – Roman Fojtík ml. 3:2. Finále: Adam Fojtík – Michal Novák 3:0.