Luhačovická orientační běžkyně Vendula Horčičková vybojovala na MČR stříbro

date_range 15.Říj, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Vendula Horčičková na MČR v Bystřici nad Pernštejnem. Foto: Vojtěch Illner

Hodně nabitý konec září a začátek října měli orientační běžci z Luhačovic. Zúčastnili se tří českých šampionátů.

Na mistrovství republiky na klasické trati v Bystřici nad Pernštejnem se v hlavních závodech nejvíc dařilo Vojtěchovi Sýkorovi a Vendule Horčičkové. Sýkora v kategorii H21 (13,2 kilometru, převýšení 870 metrů, 25 kontrol) obsadil 8. místo a Horčičková v ženské kategorii D21 (8,2 kilometru, převýšení 460 metrů, 16 kontrol) skončila desátá.

,,V kopcovitém terénu jsem očekávala náročnou trať se zajímavými volbami postupů. To se však bohužel nenaplnilo. Trať ženské elity byla kratší a byly na ní pouze dvě volby postupů. Navíc pro mě bylo těžké po zranění kotníku rozběhnout se v kamenitém terénu. Rovněž jsem udělala několik chyb v dohledání kontrol. S desátou příčkou proto nejsem spokojená,“ přiznala Vendula Horčičková.

V Bystřici nad Pernštejnem se víc dařilo juniorům Luhačovic. Medard Féder v kategorii H20 (9,1 kilometru, převýšení 625 metrů, 19 kontrol) obsadil šestou příčku. Sára Bednaříková v kategorii D18 (6,3 kilometru, převýšení 265 metrů, 12 kontrol) skončila rovněž šestá.

Dalším šampionátem bylo mistrovství republiky štafet v Jakubčovicích.

V něm v kategorii žen vybojovaly Luhačovice ve složení Radka Sklenářová, Martina Jirčáková, Vendula Horčičková čtvrtou příčku. V mužích první luhačovický tým (Jonáš Hubáček, Štěpán Mudrák, Vojtěch Sýkora) obsadil šestou pozici. Druhá štafeta Luhačovic (Johan Vavrys, Matěj Klusáček, Adam Chloupek) skončila desátá.

,,Oba závody probíhaly za deštivého počasí v náročném zarostlém lesním terénu. Proto v nich nebyla nouze o mapové chyby a z toho plynoucí dramatické zvraty. Štafety Luhačovic v nich ale uhájily přední pozice. Naše první mužská štafeta Jonáš Hubáček, Mudrák, Sýkora po první úseku dokonce vedla. Potom se ale nevyhnula drobným zaváháním a skončila šestá. Ženská štafeta se v průběhu závodu dokonce pohybovala až ve druhé desítce výsledkové listiny. Díky skvělému finiši Venduly Horčičkové se však probojovala až na konečnou čtvrtou příčku,“ chválil obě štafety jeden z luhačovických trenérů Marek Cahel.

Vojtěch Sýkora na MČR v Bystřici nad Pernštejnem. Foto: Jiří Čech

Třetím závodem bylo mistrovství republiky na krátké trati. To se konalo v Kunraticích u České Kamenice.

Na severu Čech se nejvíc zviditelnila Vendula Horčičková, která v kategorii D21 (3,89 kilometru, převýšení 295 metrů, 18 kontrol) vybojovala stříbrnou medaili.

,,Trať vedla v drsném terénu Labských pískovců, kde ve skalách nebyla nouze o náročné mapové partie,“ upozornila Vendula Horčičková.

,,První polovina závodu byla technicky velmi obtížná. Já jsem to však zvládla mapově pohlídat. Navíc jsem dobře běžela. Druhá půlka závodu už byla mapově jednodušší. Proto od třetího kilometru bylo potřeba hlavně rychle běžet. A když jsem zvládla i závěrečný výběh do velmi prudkého kopce, tak jsem vybojovala velmi cenný výsledek,“ radovala se ze zisku stříbra Horčičková.

V závodu mužů H21 (4,58 kilometru, převýšení 330 metrů, 20 kontrol) bral Vojtěch Sýkora 7. příčku.

,,Škoda několika chyb v mezičasech. Na Děčínsku jsem čekal lepší výsledek,“ nebyl v cíli se svým výkonem úplně spokojený Vojtěch Sýkora.