Marek Cahel si třetí závod Valašské jarní ligy v Lukovečku užíval

date_range 29.Čvn, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto: SKOB Zlín

Marek Cahel z TJ OB Slovan Luhačovice vyhrál třetí letošní závod Valašské ligy v orientačním běhu. Prvenství mu v hlavním 7,6kilometrovém závodu s převýšením 395 metrů na trati s 23 kontrolami v Lukovečku v areálu a v okolí tamní myslivecké chaty, zajistil čas 63:54. Stříbro bral Pavel Dittrich  (KOB Směr Kroměříž). Ten byl o 2 minuty a 34 sekund pomalejší. Třetí místo obsadil Filip Adámek (KOS TJ Tesla Brno, 66:43). Michal Kašpar z pořádajícího klubu SKOB Zlín skončil v čase 68:30 čtvrtý a Radim Kligl (KOS TJ Tesla Brno, 71:17) byl pátý.

,,Třetí valašská jarní liga se konala na zkrácené trati. Z ní se ovšem díky deštivému počasí stala klasická dlouhá trať,“ prozradil s nadsázkou Marek Cahel.

Tomu náročné podmínky nevadily. ,,Trať, na které bylo neustále co řešit, byla pěkně postavená. Ať už při náročných dohledávkách v hustém lese, nebo hledáním optimální cesty na dlouhých přebězích mezi kontrolami. Mě se podařilo běžet bez chyb a na dlouhých postupech jsem pravděpodobně vybral rychlé varianty postupu,“ užíval si i v dešti závod v Lukovečku Cahel.

Ženy závodily na trati dlouhé 5,9 kilometru a převýšením 310 metrů. Na ní bylo 20 kontrol.

Ze suverénního vítězství se díky času 57:07 radovala největší favoritka Michaela Dittrichová z KOB Kroměříž. Druhou příčku vybojovala s mankem 18 minut a 12 sekund Vlaďka Raclavská (SOB Olomouc), bronzovou pozici získala Sára Bednaříková (TJ OB Slovan Luhačovice, 78:14). Bednaříková závod dokončila s vyvrtnutým kotníkem. Toto zranění si přivodila na předposlední kontrole.