Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Marek Novák z Brumova-Bylnice je novým mistrem světa

date_range 30.Kvě, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Marek Novák na Mistrovství světa v Jihoafrické republice. Foto: International Powerlifting Federation

Ve dnech 20. – 27. května 2023 se v Jihoafrické republice v Sun City uskutečnilo Mistrovství světa v klasickém benčpresu (RAW) a benčpresu (EQ). Česká reprezentace měla v obou divizích své zástupce. Pro nás na Valašsku je nejzajímavější výsledek Marka Nováka z Brumova-Bylnice, který ovládl kategorii mužů nad 120 kg a stal se mistrem světa!

 

V divizi RAW se jako první z České reprezenatce představil nejstarší člen výpravy Jiří Horník, a to v kategorii M4 do 105 kg (RAW). Bohužel pro zranění soutěž nedokončil. Další den soutěžil Martin Řehák. Ten v kategorii mladších juniorů do 74 kg (RAW) obsadil výkonem 135 kg druhé místo.

 

Marek Novák na Mistrovství světa v Jihoafrické republice. Foto: International Powerlifting Federation

 

Největší show však čekala české fanoušky poslední soutěžní den divize RAW, kde jsme byli svědky historicky největšího úspěchu českého reprezentanta v této disciplíně. Dne 24. 5. 2023 se přepisovala historie. Člen Sportovního klubu Olympia Zlín, z.s. Marek Novák se v kategorii mužů nad 120 kg v divizi RAW stal mistrem světa! Český reprezentant navíc výkonem 260 kg pokořil dosud nejvyšší RAW výkon, který byl dle pravidel silového trojboje českým sportovcem překonán.

 

Markovi gratulujeme!

 

 

-red-csst-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA