Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Martin Goňa byl nominován na Regions cup do Severního Irska

date_range 21.Zář, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Fotbalista FC TVD Slavičín Martin Goňa

V nominaci na říjnový Regions cup v Severním Irsku nechybí ani fotbalista FC TVD Martin Goňa. Ten se podílel na úspěšném postupu výběru Zlínského KFS, kdy ve finále v Humpolci zlínští fotbalisté vydřeli výhru v penaltovém rozstřelu nad Středočeským KFS. V nominaci do Severního Irska je i bývalý hráč FC TVD Slavičín Adam Jakubowicz.

 

V říjnu tak oba poletí do Severního Irska, kde kromě domácího šampiona, změří síly ještě s nejlepším týmem z Walesu a ze Švédska. Vítěz kvalifikační skupiny si zajistí místo v evropském finále, které je na programu v červnu 2023.

 

UEFA Regions Cup je součástí velké rodiny Grassroots fotbalu. Grassroots fotbal v sobě sdružuje například fotbal dětí, amatérů, dívek, postižených, seniorů a ve výčtu by se dalo pokračovat. Obsahuje vlastně všechno kromě profesionálního fotbalu. Proto i na FAČR existuje úsek Grassroots fotbalu, a rovněž tak Grassroots trenéři mládeže, které ve Středočeském kraji vede Milan Kormaník.

 

Podívejme se ale zblízka na UEFA Regions Cup. Velkolepé finále se hraje každé dva roky a má za sebou už jedenáct ročníků. Turnaj začal v roce 1999 a prvním vítězem se stal italský celek Veneto. Ročník 2021 byl naopak vinou Covidu-19 zrušen.

 

V historickém výčtu vítězů závěrečného šampionátu UEFA Regions Cup je i česká stopa! Hned druhý ročník, který hostila Česká republika v roce 2001, ovládl tým Moravy. Ve finále na zlínské Letné porazil portugalskou Bragu 3:2 po penaltovém rozstřelu. Zápas sledovalo 3.000 fanoušků. Nejlepším střelcem se tehdy stal s pěti góly David Gabriel.

 

Nominace Zlínského KFS do Severního Irska:

 

Švec Michal – FK Luhačovice, Kašík Jakub – SK Baťov, Vrba Marek – TJ Skaštice, Sopůšek Roman – TJ Spartak Hluk, Miklík Michal – SFK ELKO Holešov,  Krajča Pavel – SK Baťov, Glozyga Martin – TJ Skaštice,  Gojš Jan – SK Baťov, Horňák Petr – FC Strání, Goňa Martin – FC TVD Slavičín, Juřica David – FC Brumov,  Bršlica Pavel – SK Baťov, Tkadlec Radim – FC Slušovice,  Chovanec Marek – FC Brumov, Klečka Lukáš – FC Slušovice, Pavelka David – SFK ELKO Holešov, Kvasnica Patrik – FC Slušovice, Jakubowicz Adam – TJ FS Napajedla

 

 

Náhradníci:

 

Janalík Radek – SFK ELKO Holešov, Výmola Martin – TJ Val. Meziříčí, Berčík Ondřej – TJ Skaštice, Paštěka Robert – SFK ELKO Holešov,, Janík Jakub – SK Boršice, Oplt Marek – FC Morkovice, Knap Dominik – TJ Pilana Zborovice, Daněk Simon – SFK ELKO Holešov

 

Doba a místo konání: 8.-17. října.2022

Místo turnaje: Severní Irsko

 

VIDEO z finálového utkání v Humpolci si můžete prohlédnout zde:

 

-kos-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA