Martin Plášek vyhrál Turnaj mistrů ve 28. ročníku ATP Valašska

date_range 11.Zář, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Antuka v Brumově, foto: archiv redakce

Martin Plášek vyhrál Turnaj mistrů ve 28. ročníku ATP Valašska. Luhačovický tenista zároveň ovládl celý okruh letošního valašského ATP, ve kterém se od května představilo 51 hráčů.

Plášek v závěrečném Master na antuce v Brumově v hlavní kategorii Open, porazil ve čtvrtfinále Kamila Malotu 6:2, 6.3, v semifinále udolal Martina Kačániho z Trenčína 7:6, 7:6 a ve finále zdolal domácího Radka Hořáka 4:6, 6:4, 10:5.

,,S Malotou se velmi dobře známe. Čtvrtfinálový výsledek ale neodpovídá průběhu utkání. Byl to pro mě hodně těžký zápas. Nakonec jsem v něm byl fyzicky zdatnějším tenistou. Následný souboj s Kačánim byl až do poslední výměny vyrovnaný. Slovenský soupeř pořád vzdoroval. V závěru střetnutí jsem však měl víc štěstí a také se mi podařilo uhrát několik důležitých vítězných balonů,“ zavzpomínal na úvodní duely v Turnaji mistrů Martin Plášek.

Ten poté nezačal dobře finále. ,,V partii o první příčku jsem špatně podával a dělal jsem spoustu nevynucených chyb. Naopak Hořák hrál soustředěně a zaslouženě vyhrál první set,“ uznal Plášek.

,,Ani druhá sada se pro mě dlouho nevyvíjela příznivě. Za stavu 3:4 jsem odvracel dva brejkboly. Nakonec jsem zápas hraný ve výborné atmosféře před skvělými brumovskými fanoušky otočil a zvítězil jsem i v supertiebreaku,“ radoval se tenista z Luhačovic Martin Plášek, který triumf věnoval svým čtyřem sestřenicím.

,,Všechny moje výsledky sledují. A to bydlí daleko od Luhačovic. Jedna Michaela v Kanadě ve Vancouveru, druhá Michaela v USA v Kalifornii ve městě Palmdale a Martina s Kateřinou žijí v Brně,“ děkoval ještě na dálku za podporu Martin Plášek.

V rámci Turnaje mistrů ATP Valašska se hrála také Soutěž velké útěchy (o 5. místo). V ní ve finále Pavel Vitásek překonal Antona Oškrobaného 6:3, 7:6. Ve finále Soutěže malé útěchy (o 9. místo) Jiří Rafaja přehrál Pavla Nevrlku 6:3, 6:2.

VÝSLEDKY TURNAJE MISTRŮ ATP VALAŠSKA V KATEGORII OPEN 2019:

Osmifinále: Kamil Malota (Luhačovice) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 7:5, 6:3, Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Jiří Rafaja (Fryšták) 6:4, 6:3, Petr Vitásek (Ostrava) – Pavel Nevrlka (Svatý Štěpán) 6:2, 7:5, Anton Zagora (Púchov) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:3, 7:5. Čtvrtfinále: Martin Plášek (Luhačovice) – Malota 6:2, 6:3, Martin Kačáni (Trenčín) – Oškrobaný 6:2, 7:6, Radek Hořák (Brumov-Bylnice) – Vitásek 4:6, 6:4, 10:5, Jiří Machara (Štítná nad Vláří-Popov) – Zagora 7:6, 6:4. Semifinále: Plášek – Kačáni 7:6, 7:6, Hořák – Machara 7:6, 6:2. Finále: Plášek – Hořák 4:6, 6:4, 10:5.