Memoriál Antonína Soukupa v Janové

date_range 03.Srp, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Cheerleaders z Leskovce, foto: Radomír Dolanský

Již posedmé se uskutečnil memoriál v Janové s názvem, který je poctou dlouholetému činovníkovi TJ Tatran Janová. Vedení kopané si vybralo, což je pro turnaj asi už každoročním pravidlem, doposud nejžhavější den v roce. Jedinou polehčující okolností byl celodenní osvěžující větřík. Tedy alespoň pro ty, kdo nepoletovali po hřišti.

Jako každý rok dopoledne turnaj zahájili staří páni. Letos se zde potkali soupeři z klubů Sokol Hovězí, TJ Sokol Valašská Polanka a domácí TJ Tatran Janová. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 20 minut. Všechna utkání starých pánů řídil rozhodčí Miroslaw Teter. Na celý turnaj se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

Jako první nastoupili na plochu, s pomalu žloutnoucím pažitem, mužstva Sokol Hovězí a Tatran Janová. Celý zápas byl vyrovnaný s poměrně chudou bilancí střel na branku. I proto skončil zápas v základním hracím čase bezgólovou remízou. Dle nastavených pravidel se nenastavovalo, ale zrovna se kopaly penalty. Zpočátku to vypadalo na soutěž v trefování tyček, popřípadě všeho jiného než branky. Opakovaně se vyznamenal gólman Hovězí, který chytil několik penalt. A nakonec to bylo právě mužstvo Sokola Hovězí, které zápas dovedlo do vítězného konce.

Následoval zápas TJ Sokol Valašská Polanka a Sokol Hovězí. Rovněž dlouho vyrovnaný boj, kde na každé straně padla jedna branka, takže opět rozhodoval penaltový rozstřel. Zde opět štěstí stálo při Hovězí, které po prodloužení zvítězilo nad Valašskou Polankou 2:1. V rozhodujícím utkání TJ Sokol Valašská Polanka a TJ Tatran Janová padla jediná branka a to do sítě Valašské Polanky, takže o bronzovém stupínku bylo rozhodnuto. Janová a Hovězí měly sice shodně po čtyřech bodech, ale skóre, potažmo i vzájemný zápas přisoudil Janové stříbrnou příčku a zlato si zaslouženě převzali staří páni z Hovězí.

Vrcholem turnaje byly samozřejmě mistrovské zápasy. Těch se letos zúčastnila mužstva FC Leskovec, TJ Sokol Huslenky a TJ Tatran Janová. Jako první se utkala mužstva FC Leskovec a TJ Tatran Janová. Oproti zápasům starých pánů, které sledovalo jen několik párů očí hostů, se před mistrovskými zápasy začaly dít věci. Směrem k tribuně se blížil menší průvod vedený modrobílými kráskami, jimž se nad vlnícími křivkami vlnily modrobílé třásně. Nad sportovním areálem v Janové se nesl pokřik: „Leskovec vyhraje!“ Kdo by to v té chvíli tušil, že cheerleaders z Leskovce jsou rovněž členkami věšteckého klubu kněžny Libuše?

Za bubnování šamanova bubínku a zaříkávání roztleskávaček zahájil zápas rozhodčí František Světlík. Leskovec zahájil tlakem, ale Janová odolávala. To se odráželo dlouho i na vyrovnaném skóre. Teprve vedoucí gól FC Leskovec a následný důraz v obraně dovedl modrobílé k vítězství. Mezitím dorazil delegovaný rozhodčí, teprve šestnáctiletý Daniel Ščotka, který se od druhého zápasu TJ Sokol Huslenky proti TJ Tatran Janová ujal funkce. Zkušenosti z pažitu sbíral se vším všudy, tedy i s pokřiky nespokojených hráčů nebo hostů na tribuně. V zápase Huslenek s Janovou neměl moc práce, protože červenobílé mužstvo Janovou docela citelně přehrávalo a tomu odpovídal i konečný výsledek 4:1.

Mnohem ambicióznější, ale taky nervóznější a bohatší na fauly byl poslední zápas o vítězství mezi FC Leskovec a TJ Sokol Huslenky. Leskovec byl v první půli jednoznačně lepším mužstvem na hřišti, což bylo znát i počtem nasázených gólů. Huslenky však nerezignovaly a v druhé půli zvyšovaly tlak, vstřelily góly a stále častěji ohrožovaly branku soupeře. Jediné, co mužstvu Huslenek nakonec chybělo, byl čas.

Proto si zaslouženě, za vydatné podpory svých fanoušků a především roztleskávaček, převzal zlatý pohár zástupce FC Leskovec. Stříbro vybojovaly po těžkém souboji Huslenky a bronz převzala domácí Janová.