Milan Zvonek rozhodl Běh Štědrým ránem v Popově v prudkém seběhu

date_range 30.Pro, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Běh Štědrým ránem ve Štítné nad Vláří, foto: pořadatelé

Pětatřicetiletý Milan Zvonek a teprve desetiletá Anna Balážová vyhráli 7. ročník Běhu Štědrým ránem ve Štítné nad Vláří.

Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) vybojoval první příčku za čas 27:20. Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut a 54 sekund Martin Čmelík z Leskovce (SK Hranice), třetí skončil v čase 30:17 Michal Vaculík ze Štítné nad Vláří.

„Čmelík byl kvalitním soupeřem,“ uznal Milan Zvonek. Ten podle předpokladů s vytrvalcem z Leskovce běžel úvodní tři kilometry na čele. „V následném prudkém seběhu jsem však zrychlil, abych se na první příčce osamostatnil do větrné části závodu. Poté jsem náskok na vedoucí pozici až do cíle neustále navyšoval. A navíc se mi ještě podařilo zlepšit o čtyřiaosmdesát sekund mužský traťový rekord ve Štítné nad Vláří,“ pochvaloval si po vyhlašování výsledků Milan Zvonek.

Běh Štědrým ránem ve Štítné nad Vláří, foto: pořadatelé, fotogalerie ZDE

Balážová (Baláž Extréme Team Ostrava) mezi ženami dominovala díky času 38:10. Stříbrná mezi nimi byla Iva Karafiátová (Mattoni Freerun Zlín, 38:16), třetí do cíle doběhla Magdaléna Lukšíková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 40:16).

Letošní Běh Štědrým ránem, který tradičně pořádali manželé Martinátovi, se běžel na tradiční 7,7 kilometru dlouhé trati. Start i cíl závodu byl na návsi v Popově. Zúčastnilo se ho celkem 25 běžců a běžkyň.