Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Milan Zvonek si v Turecku vylepšil osobní rekord

date_range 08.Lis, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Milan Zvonek na Istanbulském maratonu, foto: archiv Milana Zvonka

Istanbulský maraton je jediný mezikontinentální běh na světě. Závod začíná na asijské straně Istanbulu a končí na straně evropské u mešity Sultanahmet. Trať vede přes Bosporskou úžinu a nejkrásnější místa Istanbulu. V neděli třetího listopadu se bežel už 41. ročník závodu, na kterém nechyběl ani valašskokloboucký sportovec Milan Zvonek. Letošního Istanbulského maratonu se zúčastnilo několik tisíc závodníků ze 106 zemí světa.

 

Milan dostal číslo 236 a koridor A, hned za elitními bězci. „Byl jsem rozhodlý běžet tempem 3:45min/km, po startu jsem si našel skupinku se dvěma Turky a Japonci, kteří moje tempo běželi. Vyčuraně jsem se schoval za ně a snažil šetřit energii na větru, jenže Turci postupně zrychlovali. Japonci odpadli první a já se držel asi do 18. kilometru. Pak už jsem začal postupně zpomalovat a vteřinky na můj vysněný čas maratonu 2:39:59 ztrácet,“ popisuju Milan Zvonek.

 

Velká krize přišla pro valašského sportovce po 30. kilometru. Cítil, že mu chybí cukry. Servis na trati neměl. „Nesl jsem si v ruce jen jeden gel a ampulku s hořčíkem, obojí jsem použil už kolem 20. kilometru. Na občerstvovačkách byla hlavně voda a jen občas redbull. Zachránila mě až občerstvovačka na 35. km, kde jsem si nadrzo vzal lahev z občerstvovačky elity, která měla stoly s pitím zvlášť. Nevím, co tam měly, ale chutnalo to jako čaj s medem v poměru tak 1:1. Každopádně mně to pomohlo a zbylých 8 kilometrů a závěrečný prudký kopec k Modré mešitě jsem si už relativně užil,“ dodal Milan Zvonek.

 

 

V mužské kategorii maratonu Milan Zvonek obsadil krásné 36. místo celkově, 9. mezi neelitními závodníky. I přes několik menších kopců a vítr se malé vylepšení osobáku na 2:45:01 Milanovi podařilo (o 2 a půl minuty). Letošní poslední cíl si už splnil. Závod v Turecku ovládl keňský běžec Daniel Kipkore Kibet s časem 2:09:43.

 

Kompletní výsledky mužské kategorie ZDE.

 

Video: Milan Zvonek běží do cíle

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi