Zvonek si v Přílukách zaběhl osobní půlmaratonský rekord

date_range 11.Říj, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Milan Zvonek, foto: archiv Sri Chinmoy Marathon Team Zlín

Pětatřicetiletý Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) zvítězil v 9. ročníku Zlínského podzimního půlmaratonu, když v závodu dlouhém 21,1 kilometru, zaběhl čas 1:16:34. Stříbrnou příčku obsadil časem 1:18:27 Andrej Višněvský z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, třetí místo vybojoval Jakub Koníček (Finančné Centrum Team, 1:20:25). Ondřej Minařík z kašavského Valachbajk Teamu skončil v čase 1:21:05 čtvrtý, pátý byl Jan Kábela (SP Malenovice, 1:21:49).

,,Za tři týdny mně čeká maraton. Proto jsem do závodu v Přílukách šel s tím, že mi v něm nezáleží na umístění, ale chtěl jsem si zaběhnout osobní půlmaratonský rekord,“ přiznal Milan Zvonek.

Vytrvalec z Valašska se brzy po startu odpoutal od všech soupeřů. ,,Na trati jsem ovšem musel bojovat s protivětrem. Osobní rekord jsem však o jednu sekundu překonal,“ chtěl ale zaběhnout ještě lepší čas Zvonek.

,,Náladu mi ale zlepšila skutečnost, že jsem závod vyhrál. Také mě potěšilo, že i ostatní členové našeho týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky Jiří Kalousek, Roman Janku, Bronislav Tkadlec i Martina Latináková si v Přílukách rovněž zaběhli osobní rekordy na půlmaratonské trati,“ tvrdí Milan Zvonek.

Závod se konal na rovinaté trati na okraji průmyslové zóny v Přílukách. Byl rozložený do 9 okruhů. Zúčastnilo se ho 58 mužů a 10 žen.