Milan Zvonek si zaběhl osobák, na borce z Afriky to ale nestačilo

date_range 03.Říj, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Milan Zvonek na DEZA AGROFERT Run 2019

Regionální reprezentanti byli úspěšní v silničním běhu Deza desítka okolo komína ve Valašském Meziříčí. Závod, který byl součástí 5. ročníku pětidílné série Agrofert Run 2019, vybojoval v hlavní kategorii mužů do 39 let Jiří Matoušek (AK Kroměříž) v čase 33:33 čtvrté místo, Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 34:41) mezi nimi obsadil šestou příčku, Martin Čmelík (Leskovec, 36:04) skončil osmý a Martin Both (Titan Trilife Zlín, 36:06) devátý. Vyhrál Keňan Moses Kibere (32:08). Stříbrný byl jeho krajan Elijoli Xamblia (32:11), třetí byl další Keňan Nelson Cheruitch (32:47).

,,Keňané od začátku běželi sólo závod. Já jsem se za nimi do čtvrtého kilometru pohyboval ve skupině s Tomášem Steinerem z AK Drnovice, Petrem Kučerou z Grymova a Václavem Vandrovcem z SK Přerov. Dařilo se mi držet konstantní tempo, které Vandrovec, Kučera ani Steiner neakceptovali. Od pátého kilometru už jsem si proto bezpečně hlídal pobyt na čtvrté příčce,“ letmo popsal klíčové momenty závodu na Valašsku nejlepší Čech ve výsledkové listině Jiří Matoušek.

Stupně vítězů obsadili Keňané, foto: pořadatelé, fotogalerie ZDE

Milan Zvonek se připravuje na listopadový maraton a běh ve Valašském Meziříčí se mu hodil do tréninkového plánu.

,,První kilometr jsem dokázal běžet s Keňany. Potom jsem musel tempo zvolnit. Přesto se mi ve Valašském Meziříčí podařilo zaběhnout osobní rekord na 10 kilometrů,“ potěšil výsledný čas Milana Zvonka.

Desetikilometrový závod startoval v areálu valašskomeziříčské Dezy a běžel se na okruhové trati po Masarykově ulici, Hranické ulici, podél Bečvy do Lhotky nad Bečvou a do cíle opět v areálu Dezy.