Milan Zvonek zaběhl na Hané druhé místo

date_range 01.Bře, 2018 featured_play_list Sport

Sedmatřicetiletý Tomáš Minařík z Kašavy hájící barvy klubu Valachbajk Team zvítězil v 5. ročníku krosového běhu Dračí smyčka v Dřevohosticích. Minařík dosáhl v 8,5 kilometru dlouhém závodu, času 33:06. Také zbylé medailové pozice obsadili reprezentanti ze Zlínského kraje. Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) vybojoval časem 33:18 druhé místo a o dalších jednatřicet sekund zpět skončil na bronzové pozici Petr Veselský z Aspotu Hulín. Jeho klubový kolega Tomáš Neradil bral za čas 34:17 čtvrtou příčku, David Tvrdoň (Kellys Bike, 34:45) doběhl pátý a další člen Valachbajk Teamu Martin Hečko ze Zlína obsadil šestou pozici (34:55).

Milan Zvonek (st. č. 335) na startu Dračí smyčky v Dřevohosticích            foto: FB Zvonek-SPORT

„Na zasněžené obrátkové trati mezi Dřevohosticemi a Bezuchovem se čelo závodu začalo dělit v prvním kilometrovém stoupání. Já jsem se v úvodu pohyboval na sedmém místě. Hned záhy jsem ale dostihl tříčlennou skupinku přede mnou. Od ní jsem se po chvíli odpoutal a na obrátce už jsem byl čtvrtý. V následném kopci už jsem se probojoval na druhou příčku a dva a půl kilometru před cílem jsem se dostal i před Milana Zvonka. Vedoucí pozici jsem pak udržel i v posledním seběhu i cílové rovince," popsal rozhodující momenty Tomáš Minařík, pro kterého to bylo první vítězství v běžeckém závodu v kariéře.

V Dřevohosticích se ve skvěle organizovaném podniku zviditelnily také regionální ženy. Jejich závod vyhrála přerovská Lucie Fallová (Woodteam, 44:41), před Veronikou Fišnarovou z hulínského Burky Teamu, jež byla v cíli o devadesát sekund pomalejší. Třetí místo získala Zdena Procházková (MXM Hulín, 47:21).