Nejcennější trofej vybojoval ve Střelné Vlastimil Plšek

date_range 19.Bře, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up 30. ročník tradičního turnaje ve stolním tenise Střelná

V sobotu 7. 3. 2020 se uskutečnil ve Střelné v kulturním domě již 30. ročník tradičního turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče.

Jubilejní 30. ročník turnaje ve stolním tenise zahájili Střelenský gazda a gazdová, popřáli hráčům dobrou náladu a hodně úspěchů.

Účast na turnaji byla velká. V dopoledních hodinách se mezi sebou utkali děti a dorost. Od televize a počítače turnaj odpoutal cca 30 dětí.

Ve 13.00 hodin vypukla hlavní soutěž v kategorii „Muži“. Do nejprestižnější kategorie se přihlásilo 30 mužů a 3 ženy ze Střelné a okolních vesnic, ale také ze Slovenska, Vsetína, Lutoniny, Huslenek, Růžďky, atd. Turnaj se nesl v klidném sportovním duchu. Některé sety byly opravdu těsné. Nakonec nejcennější trofej vybojoval Vlastimil Plšek z Hošťálkové, který ve finálovém utkání porazil Jaromíra Tomečka z Růžďky, V odpoledních hodinách si zahrály také ženy. Této kategorie se zhostilo celkem 5 žen, prvenství vybojovala Jana Katingerová z Púchova (SK).

30. ročník tradičního turnaje ve stolním tenise Střelná, celá fotogalerie zde

Ani v letošním roce nechyběla kategorie „Veteráni“ (nad 60 let), které se zúčastnilo 10 mužů. I v této kategorii si o první místo zahrál pan Vlastimil Plšek. V rozhodujícím setu ho zdolal Josef Karola.

Tento turnaj byl již 30 – tým v řadě. Při předání cen vítězným hráčům byla udělena také památeční plaketa. Tu z rukou stávajícího prezidenta TJ SOKOLU Střelná pana Pavla Závrského a starosty obce pana Petra Kráčmara převzal pan Josef Lipinský (bývalý prezident TJ SOKOLU Střelná), který v březnu roku 1990 turnaj ve stolním tenise ve Střelné založil.

Turnaj se protáhl do pozdních večerních hodin. Tradičně od 19:00 hodin patřila část stolů místním. V kategorii „Střelenská elita“ si ve skvělé domácí atmosféře zahráli také místní starší páni. Na závěr se mezi sebou utkali také pořadatelé.

Všem, kdo se podíleli na pořádání turnaje, patří velké poděkování.