Nevšová poměřila síly s rakouským Neudorfem

date_range 05.Bře, 2018 featured_play_list Sport

Během víkendu jsme v Luhačovicích opět po roce poměřili své síly s rakouským mužstvem Neudorf, které se zde již tradičně účastní soustředění. Bohužel nám chyběli oba středopolaři Peter Stratený i Tomáš Munster a tak trenér musel improvizovat, kdy na střed netradičně přesunul Vaška Tomšů,kterého na hrotu "zastoupil" Honza Fuksa. Ambiciózní a dravý soupeř od začátku diktoval hru, my se spíše postupně dostávali do zápasu. I přesto jsme se ujali vedení po pěkné brance Honzy Vlachynského z větší vzdálenosti. Soupeře branka zaskočila, ale začal být ještě důraznější v osobních soubojích, snažil se kombinovat a těžit z našich chyb v obranné řadě. Během 5-ti minut dokázal zápas otočit na 2-1. Poté se hra uklidnila a my se snažili do poločasu alespoň vyrovnat. Podařilo se nám skórovat, kdy se trefil Honza Fuksa a následně zápas otočit, po krásné akci na tři doteky, kdy poslal Miro Kuric míč za obranu, Roman Vašička hlavou našel Vaška Tomšů a ten nechytatelnou střelou od břevna do brány pečetil poločasový výsledek na 3-2.

Ilustrační foto: Nevšová v přípravném utkání s Luhačovicemi              Foto: Ivana Urbanová

Druhá půle začala náporem rakouského celku, nejdříve vyrovnali a následně se opět ujali vedení 4-3. Hrálo se nahoru dolů v dobrém tempu a podruhé se v utkání prosadil agilní Honza Fuksa, který zápas opět vyrovnal, kdy jeho první střelu gólman vyrazil, na následnou dorážku už byl krátký. Zápasu by slušela remíza, ale po chybě v obranných řadách v závěru utkání rakouský celek skóroval a v utkání bohatém na branky, zvítězil. V sobotu se potkání v ÚT v Hrádku s mužstvem Napajedel, v zajímavém duelu se objeví tři hráči Napajedel, kteří ještě před časem oblékali dres Nevšové.

TJ Sokol Nevšová – Neudorf (Rakousko) 4-5 (3-2)

Branky Nevšové: Fuksa-2, Vlachynský, Tomšů

Sestava Nevšové: Konečný (Hyžík) – Beňo, Kuric, Toman, Dubec, Vlachynský, Foltýn, Vašička, Pastorek, Tomšů, Fuksa
Střídal: Juriga