Nevšová v přípravě poprvé prohrála

date_range 26.Úno, 2018 featured_play_list Sport

Za mrazivého, ale slunečného počasí jsme poměřili síly na štítenské umělce s účastníkem Krajského přeboru mužstvem Štítné nad Vláří. Ta pod novým vedením Pavla Charváta začala lépe, u nás byla znát absence tří obránců základní sestavy. Štítná nad Vláří byla v kombinaci lepší, ale bez gólového efektu. Postupně jsme se dostali do hry a dokázali se ujmout vedení, kdy po přihrávce Romana Vašičky se nemýlil Vašek Tomšů. Domácí branka zaskočila, ale stále nám v obranné hře dělali problémy a jejich tlak pramenil k vyrovnání na konci prvního poločasu. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

V druhé půli jsme si vytvořili řadu vyložených šancí, po pěkných průnicích, ale gólman Štítné nad Vláří byl vždy připraven. Když to vypadalo na spravedlivou remízu, protože i Štítná nad Vláří měla několik průniků i šancí, které neproměnili, došlo v 75. minutě zápasu k faulu a byl nařízen pokutový kop, který Štítná nad Vláří proměnila. Posledních patnáct minut zápasu jsme měli opět několik možností vyrovnat, ale to se nám nepodařilo. Naopak Štítná nad Vláří v 90. minutě skórovala z brejku potřetí a zápas tak skončil jejich vítězstvím 3-1.

Ve čtvrtek si Nevšová poradila s týmem z Blanenska FC Lipovec po výhře 3:2, dvě branky dal Slovák Peter Stratený a jednu přidal kanonýr Vašek Tomšů. V sobotu 3. března sehraje TJ Sokol Nevšová další přípravné utkání od 14,30 hodin s rakouským mužstvem Neudorf, na ÚT v Luhačovicích.

TJ Štítná nad Vláří vs TJ Sokol Nevšová 3:1 (1:1)