Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O postupu rozhodl poslední zápas. Francova Lhota slaví titul

date_range 22.Čvn, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Fotbalisté Francovy Lhoty slaví titul

V neděli 19. 6. 2022 proběhlo od 17:00 finále 1. A třídy skupiny A mezi fotbalisty Hrachovce a Francovy Lhoty. Byl to poslední zápas sezony a zároveň boj o první místo v tabulce a postup do kraje. Francově Lhotě stačila k postupu remíza. Za to Hrachovec musel vyhrát za 3 body. Tím šťastnějším týmem nakonec byl klub TJ Sokol Francova Lhota, když porazil SK Hrachovec 3:0 a přímo na hřišti, před zraky svých fanoušků, si mohl převzít pohár pro vítěze. Lhotský Ondřej Filák se stal zároveň nejlepším střelcem ligy, když se v letošní sezoně 2021/2022 trefil do branky soupeřů celkem devětadvacetkrát. Velmi hrdý na své svěřence i fanoušky byl hrající trenér Mojmír Jaroš.

 

V první řadě bych Vám chtěl pogratulovat k postupu do kraje. Jaký byl z Vašeho pohledu poslední zápas proti Hrachovci?

Děkuji za gratulaci. Zápas byl pro nás taková odměna za celou sezonu. Mrzelo nás, že   když Francovka postupovala do 1. A třídy v době covidu, tak to bylo po půlce sezony, a proto nedošlo na předávání poháru a takovou tu oslavu s fanoušky. Teď se na zápas každý těšil. Věděli jsme, že si to můžeme uhrát sami a ten pohár zvednout nad hlavou před našimi fanoušky. A to byla pro nás obrovská motivace.

 

Myslíte si, že zlomovým okamžikem bylo brzké vyloučení domácího hráče?

Já osobně si myslím, že ne. Už od začátku zápasu jsem cítil obrovskou chuť a takové to   soustředění. Měl jsem i dobrý pocit, když jsem viděl kluky, jak makají, že to zvládneme. A myslím si, že bychom to zvládli i bez brzkého vyloučení hráče Hrachovce.

Po zápase s Hrachovcem. Pro zvětšení klikni na obrázek

Byla z týmu před zápasem cítit nervozita?

Já nervozitu necítil, ale myslím si, že spousta hráčů nervózní byla. A není se čemu divit. Pro některé to byl jeden z nejdůležitějších zápasů v kariéře, ve kterém šlo o všechno. Takže je úplně pochopitelné, že nervózní asi někteří byli.

 

Jak to před nejdůležitějším zápasem sezony vypadalo ve vašem týmu se zraněními?

Před zápasem nám vypadl Tomáš Filák a Michal Rösner, což jsou pro nás důležití obránci. Navíc Ondra Filák měl naražený palec na noze, Roman Matušinec měl naražená žebra. Já jsem měl ještě ve čtvrtek před zápasem teplotu a takhle bych mohl pokračovat dál. Tak už to na konci sezony bývá a tyto problémy má každé mužstvo, takže si myslím, že i Hrachovec to neměl úplně lehké se sestavou. A musím přiznat, že i když si před zápasem pár našich hráčů dalo prášek proti bolesti, tak ani jednoho nenapadlo, že by zápas nedohrál. Ba naopak, každý chtěl hrát a vyhrát pro Francovku titul.

 

Jak byste zhodnotil vaše celkové účinkování v soutěži?

Celá sezona byla taková pohodová, dařilo se. Bylo sice hodně zraněných a hodně těžko se někdy sháněli hráči. A tady musím poděkovat i starším pánům, kteří nám v těžkých chvilkách pomohli. Během celé sezony nenastala nějaká delší bodová a výkonnostní krize. Po celou sezonu byla radost hrát před našimi fanoušky a vyvrcholilo to posledním zápasem. Asi by se to před sezonou nedalo vymyslet lépe.

Hrající trenér Francovy Lhoty Mojmír Jaroš s pohárem

Čekají váš tým nějaké veliké změny před začátkem další sezony?

Já osobně jsem patriot a nemám rád nějaké velké nákupy a přivádění hráčů, kteří nemají ke klubu vztah. Navíc jsem si jistý, že jestli se všichni hráči do nové sezony  uzdraví, tak budeme mít zase hodně silné mužstvo. A když už přivedeme nějakého hráče, tak musí být samozřejmě kvalitní, ale musí také zapadnout do kolektivu, protože kolektiv vyhrává zápasy.

 

Oslavy titulu už proběhly, nebo vás teprve čekají?

Tak jak jsem říkal, že před zápasem v Hrachovci nervozní nejsem, tak z oslav už lehce nervózní jsem. Už cesta z Hrachovce a následná oslava u nás v hospodě na Ranči byla velká divočina. A když si vezmu, že ve čtvrtek máme přátelské utkání proti Vsetínským hokejistům (na které všechny fanoušky srdečně zvu), v pátek má náš spoluhráč Mňačko oslavu narozenin a v sobotu mámě zakončení, tak se toho trošku bojím. Protože jak znám ty naše divočáky, tak to bude jedna velká párty od čtvrtka až do neděle.

Fanoušci Francovy Lhoty

Na poslední zápas byl vyslán autobus s vašimi fanoušky. Vy se netajíte tím, že podle Vás máte nejlepší fanoušky v lize. Chtěl byste jim něco vzkázat?

To je krásná otázka. Máte pravdu, že jsem říkal, že máme nejlepší fanoušky. A můžu to znovu jen potvrdit. Pan starosta Brlica zařídil autobus do Hrachovce, ve kterém se svou rodinou taky byl a fandil nám po celý zápas. V pondělí jsem šel po Francovce a gratulovalo mi snad 100 lidí. Po celou sezonu byli fanoušci neuvěřitelní a vždy nás podporovali. Jasně, že někdy nebylo moc do řeči, když se po špatném výkonu prohrálo. Naši fanoušci jsou přísní, tak bylo někdy těžké jim vysvětlovat, proč se prohrálo a proč hrál ten hráč a ten ne. Ale to k tomu patří a bez toho by to nebylo ono. Vážíme si každého fanouška. Mají náš obrovský respekt. My se jim budeme snažit dál dělat radost a zpříjemňovat jim život v téhle nelehké době.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim funkcionářům. Od našeho předsedy, tajemníka, trenéra brankářů, až po kluky, co se starají o hřiště. Dále také holkám v bufetu, manželkám a přítelkyním fotbalistů, protože bez nich by to nikdy nedopadlo tak, jako tuto sezonu. Takže všem mnohokrát děkuji, přeji hezké prázdniny a za pár týdnů jdeme zase makat, ať máme alespoň takovou sezonu, jako byla tahle.

 

 

 

 

-mb-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA