O prventsví Slopného rozhodl v Sehradicích Libor Žáček

date_range 04.Srp, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

Mužstvo SK Slopné vyhrálo 48. ročník fotbalového Memoriálu Stanislava Kužely v Sehradicích. Slopné ve finále udolalo Dolní Lhotu. Bronzovou příčku v tradičním červencovém turnaji na Luhačovicku obsadil domácí tým, čtvrté místo zbylo na Dolní Lhotu.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Marek Červík (Slopné). Nejlepším střelcem se stal autor 3 gólů Lukáš Jaroněk (Sehradice).

V Sehradicích se hrály čtyři zajímavé duely.

V souboji o třetí místo mezi Sehradicemi a Horní Lhotou padlo sedm branek.

,,V utkání jsme prohrávali 0:2. Nakonec jsme ho ovládli třígólovým rozdílem. Horní Lhota ale dlouho našemu útočnému pojetí vzdorovala. Ovšem jakmile jsme začali proměňovat šance, tak bylo jasné, že souboj s tradičním účastníkem našeho turnaje vyhrajeme,“ konstatoval sekretář Sehradic Petr Žáček po střetnutí o bronzovou pozici.

Finále mezi Slopným a Dolní Lhotou mělo dramatičtější průběh.

,,V partii o první příčku byl k vidění vyrovnaný zápas. Oba celky dobře bránily a tak o osudu duelu rozhodla v poslední minutě prvního poločasu pohledná akce a střela levonohého Libora Žáčka,“ prozradil Petr Žáček.

VÝSLEDKY MEMORIÁLU STANISLAVA KUŽELY 2021:

Semifinále: Dolní Lhota – Horní Lhota 4:1 (Koutný, Lysák, Janoška, Martin Masař – Váňa), Slopné – Sehradice 2:1 (Jiří Kolařík, Martinus – Plášek).

O 3. místo: Sehradice – Horní Lhota 5:2 (Jaroněk 3, Jan Plášek, Šůstek – Soukeník, Ladislav Plášek).

Finále: Slopné – Dolní Lhota 1:0 (Libor Žáček).