Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Obvodová soutěž v požárním sportu v Janové

date_range 13.Kvě, 2019 featured_play_list Sport

Týden s týdnem se sešel a do Janové se v sobotu opět sjeli hasiči. Tentokrát to nebyly děti, ale jejich dospělí kolegové. Dvoukolově soutěžilo ve sportovním areálu sedmnáct družstev.

 

Družstva soutěžila v kategoriích muži, ženy a muži nad pětatřicet let. Počasí bylo slunečné a slunečným až do závěru zůstalo přesně tak, jak meteorologové NEpředpovídali. Letos se do bojů přihlásilo málo ženských družstev, z toho navíc dvě domácí, takže eventuálně by ženám stačilo k dosažení předních míst mít platný pokus. Ale na to se mezi hasičkami nehraje. Když soutěž, tak se vším všudy.

 

Do bojů zasáhlo rovněž pět družstev mužů nad 35 let. Časy těchto zkušených chlapů ukázaly, že jejich fyzička je pořád na vysoké úrovni. Teprve čas čtvrtého družstva v pořadí se rovnal vítěznému času žen a na druhou stranu od vítězného času mužů vítěze v kategorii nad 35 let dělily necelé tři vteřiny. Veškeré boje dne můžete vidět v obsáhlé fotogalerii, která je součástí článku.

 

Zato mezi muži se bojovalo o setinky. Mezi prvním a druhým družstvem byl rozdíl 0,38 vteřiny a mezi druhým a třetím dokonce pouhých 0,02 vteřiny. Úvodní obvodové kolo bývá před zahájením sezóny hasičských soutěží místem setkání party dobrých kamarádů. Jakmile se však postaví mašina na základnu, kamarádství jde bokem a následuje tvrdý boj o co nejlepší umístění. A to je pak podívaná pro fanoušky, kteří přijeli podpořit své týmy. Pokud se někomu nedaří, třeba se rozpojí hadice nebo dojde k zádrhelu s vodou u savice, v tu chvíli se soupeřící družstva i jejich fanoušci semknou a alespoň potleskem podporují kolegy v nesnázích. To jsou ty nejkrásnější chvíle na sportovním kolbišti. Pocit, že patříte do jedné veliké rodiny hasičů.

Obvodová soutěž v požárním sportu v Janové, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Při takové akci je samozřejmě žízeň a hlad. Zde je prostor, kde se můžou pořádající hasiči předvést i něčím jiným než vlastními výkony. A jak samotní hasiči, kteří dělali sami sobě a všem ostatním obsluhu, tak jejich podporovatelé a blízcí, určitě nezklamali. Hned poblíž otevřených stanů lákala vůně opékaných klobás a opodál zval k mlsání kotel dobrého guláše. Jak si při závěrečném nástupu pochvaloval velitel hasičů z Janové, vše bylo vypito a vše bylo snědeno.

 

V takové chvíli je pak nejlepší svolat závěrečný nástup a provést celkové zhodnocení. Svým nemalým dílem k úspěchu akce přispěli rozhodčí včetně časomíry bratra Josefa Fialy z SDH Liptál a velením Michala Lukáše z SDH Lhota u Vsetína. Pochvaloval si i velitel soutěže Libor Dvořák zvaný mezi svými národní umělec z SDH Ústí u Vsetína, který prováděl s jednotlivými družstvy během dne pořadová cvičení. Na kladné hodnocení nezapomněl za OSH Vsetín Jan Bělíček, ale u něj šlo o zjevný střet zájmů, protože byl členem vítězného družstva mužů nad pětatřicet let. Nicméně i tak pořadatele a zúčastněné pochvala zahřála. Všem za účast poděkoval velitel místního SDH Janová Richard Machalec.

Obvodová soutěž v požárním sportu v Janové, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

 

A jak tedy celkové hodnocení obvodové soutěže v požárním sportu dospělých v Janové dopadlo?

 

V kategorii mužů vybojovali 1. místo borci SDH Ratiboř. Druzí se umístili dlouhodobě kvalitní muži SDH Oznice a na 3. místo dosáhli svým těsným výkonem muži SDH Mikulůvka.

 

V kategorii žen zůstalo zlato v Janové, kdy 1. místo vybojovalo družstvo SDH Janová A. I domácí stříbro zůstalo domácím v podobě 2. místa SDH Janová B. Pohár za 3. místo si odvezly ženy SDH Rokytnice.

 

V kategorii muži nad 35 let si 1. místo vybojovali chlapi SDH Vsetín – město, 2. místo získalo družstvo SDH Oznice a 3. místo obsadili bojovníci SDH Rokytnice.

 

V místní pálenici probíhal zrovinka úplnou náhodou den otevřených dveří spojený s koštem specifické výroby, takže se množství hasičů přesunulo z bodu A do bodu B, aby mohli i nadále hodnotit, čím Janová přispívá k celkovému blahu občanů na Valašsku a v širokém okolí.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA